Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přijatá faktura pozdě dodaná  (Přečteno 2578 krát)

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65
Přijatá faktura pozdě dodaná
« kdy: Říjen 24, 2019 »

Dobrý večer, prosím o ujasnění. Mám v ruce fakturu, která má DUZP 28.1.2019 s tím, že se teprve teď firma ozvala, že jí nebyla platba uhrazena. Zřejmě se ztratila. Jsme čtvrtletní plátci DPH, vedeme DE. Nejde o přenesenou daň, pouze klasický prodej služeb.
Vždy mám těch našich pár faktur v ruce k úhradě včas a tohle není pro nás běžné. Všechny DPH i KH samozřejmě od té doby už jsou odeslány. Vím, že pro nás je důležité datum uplatnění DPH, tedy kdy jsme fa přijali (odpočet), ten dám 10/2019, ale co s tím DUZP? V tom mám zmatek. Nebude problém s KH a podobně? V těch datech se nějak zamotávám. Prosím o nějaké objasnění pro laika. Děkuji moc.
IP zaznamenána

Marko78

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Re:Přijatá faktura pozdě dodaná
« Odpověď #1 kdy: Říjen 30, 2019 »

Dobrý den, fakturu si pořídíte s daty, kdy jste ji obdržela, jen DUZP vezmete s faktury a toto datum vám bude figurovat v KH ve sloupečku DPPD. žádný problém s tím nebude, Váš dodavatel musel k tomu dni DPH odvést, vy jako odběratel si ho můžete uplatnit po dobu následujících tří let.
IP zaznamenána

Dagmar80

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 65
Re:Přijatá faktura pozdě dodaná
« Odpověď #2 kdy: Listopad 04, 2019 »

Dobrý den, děkuji moc za vysvětlení, nějak jsem se s těmi daty do toho zamotala.
IP zaznamenána
Stran: [1]