Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup zboží z Číny se skladem v EU (Německo)  (Přečteno 2004 krát)

nethall

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak mám řešit tuto situaci. Založil jsem si živnost ("vedlejšák" při zaměstnání) na prodej a nákup. Plánuji nakupovat různé věci z číny, přesnějí z Aliexpressu a podobných portálů, ale pouze u prodejců, kteří mají sklad v EU (Německo). Zboží tedy vždy přijde bez problémů pomocí služby dhl/dpd/ppl apod. Jde mi o to, že peníze zasílám do Číny, ale zboží přijde z EU. Jak to tedy v tomto případě je ať už s DPH, nebo clem? Pokud to správně chápu, oboje už by měl prodejce zaplatit při převozu do EU a já dám do nákladů jen čistě fakturu vygenerovanou u Ali.

Zboží je zkrátka objednáno z Číny, ale je na skladech v EU, takže přes celnici ani nejde. Resp. jde ale ještě v rámci daného prodejce, který si to na ten sklad z Číny nechal poslat. Našel jsem o tom diskuzi na webtrhu, ale bez nějakého většího závěru - https­://webtrh.cz/394734-dovoz-ciny-nemecko?fbclid=I­wAR2g53oGf99ko­av9whmp2_Q4eC­CbTO2DI0dGcAF­xRfRhK_t2lrbBPvawx-c
(pokud není povoleno přikládat odkazy na jiné stránky, tak se omlouvám a obratem to smažu)

Mám v tom už dost velký zmatek a tak se omlouvám, pokud jsem napsal něco špatně, nebo nejasně.

Děkuji za jakékoliv info a pomoc!
IP zaznamenána

Vera L.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Re:Nákup zboží z Číny se skladem v EU (Německo)
« Odpověď #1 kdy: Leden 08, 2020 »

Ahoj, na toto by mě také zajímala odpověď. Podle mě, jakmile je to zboží už v EU, tak ty by ses o DPH a clo neměl starat, ale chtělo by to odpověd i někoho zkušenějšího.....
IP zaznamenána
Stran: [1]