Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vyřazení majetku a nákup nového  (Přečteno 1641 krát)

stamarh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
vyřazení majetku a nákup nového
« kdy: Listopad 10, 2019 »

Dobrý de, prosím o radu.Vedu daňovou evidenci, uplatŇuji paušální daň 80% a jsem plátce DPH. V majetku mám 17 let osobní automobil který je odepsaný a uplatnil jsem na něj odpočet DPH.Nyníí auto chci prodat a koupit nové.  Musím mít při prodej odhat ceny, nebo dát cenu jaká je obvyklá u aut stejného stáří  v autobazarech a k tomu přidat DPH ?
Nové auto zařadím do majetku , uplatním v daném čtvrtletí DPH a auto neodepisuji.Předpokládá že budu podnikat ještě 8 let. Po ukončení podnikání a převodu auta k osobnímu užívání odvedu DPH -z jaké částky ? Děkuji za radu
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Re:vyřazení majetku a nákup nového
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2019 »

Dobrý den,prodej 17 roků starého auta, asi by cena měla být  stanovena odhadcem...ale když si zdokumentujete auta podobného výkonu a stáří v bazarech.. tak bych to viděla jako dostačující.
Příjem z auta - odvede DPH a zdaníte příjem a potažmo zaplatíme sociální a zdravotní pojištění k příjmům.
Asi řešením, jak si prodejem auta nezvyšovat odvod soc a zdr je auto vyřadit z majetku a tím pádem auto vlastníte jako "člověk" a zaplatíte jen DPH a daň z příjmu z prodeje, §10 tuším.
IP zaznamenána
Stran: [1]