Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odpočet DPH při přenesené daňové povinnosti  (Přečteno 281 krát)

tomikuk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,

pracuju jako IT konzultant a fakturuji slovenské firmě v režimu přenesené daňové povinnosti. Jsem vysílán do Rakouska kde si platím ubytování. Můžu uplatňovat odpočet DPH za ubytování? Jelikož jsem fakturuji v reverse charge, jak pak probíhá navrácení DPH, když ho nemám z čeho odečíst?

Děkují
R.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14878
Re:Odpočet DPH při přenesené daňové povinnosti
« Odpověď #1 kdy: Září 24, 2019 »

Dobrý den. V případě ubytovacích služeb zůstává místo plnění v zemi, ve které se nachází nemovitost, ve které jste byl ubytován (§ 10 ZDPH), tedy v Rakousku. Rakousku daň si v českém přiznání odečíst nemůžete.

Můžete si požádat o vrácení daně. Bližší informace naleznete na stránkách FS zde:
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-pridane-hodnoty/vraceni-dph
IP zaznamenána
Stran: [1]