Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nákup na AMAZONu  (Přečteno 1762 krát)

1Alena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
nákup na AMAZONu
« kdy: Červenec 30, 2019 »

Dobrý den všem, jsou už téměř zoufalá, proto si dovoluji oslovit Vás a požádat o radu na fóru.
Nakoupili jsme na Amazonu zboží (s DIČ), vzhledem k tomu, že to bylo naprosto poprvé tak vůbec netuším co a jak.
Na základě objednávky jsme uhradili cenu zboží + dopravu v USD, k tomu nám byl připočten jakýsi "dovozní poplatek". Když jsem počítala jeho výši, tak jsem se dopočítala 21% - což působilo jako naše DPH. Konktrétně cena zboží+doprava - 1584,77 USD a k tomu (import fees deposit) 332,80 USD. Takže jsem uhradily 19.17,57 USD. Přepravu nám zprostředkovala UPS
Do emaliu nám přišla faktura na částku za zboží+dopravu. Pak jsme obdrželi zboží a následně podklady JSD . Tento doklad jsem viděla opravdu poprvé v životě. Nicméně jsem si nastudovala, že údaje na políčku 47 - výpočet poplatků je údaje o základu pro výčet cla, což máme pouze info o základu (částku), ale sazba a částka cla se rovná nula. Takže předpokládám, že nám clo nebylo vypočteno. V políčku 46 - statistická hodnota - je hodnota zboží+doprava třetí země a po EU - to předpokládám, že toto je částka ke zdanění (do našeho přiznání jako revers charge) v tomto případě je to částka 36165 kč. Chápu to dobře?
Moc prosím o pomoc - opravdu už nevím kam se ještě kouknout a kde bych se mohla ujistit, zda tuto problematiku chápu dobře nebo ne.
Ještě bych se ráda zeptala, zda někdo neví jak proúčtovat tu částku 332,80 USD protože opravdu netuším, co za poplatky jsme zaplatili a navíc kromě úhrady nemám žádný jiný doklad.
Budu moc vděčná za pomoc a radu. Děkuji   Alena
IP zaznamenána
Stran: [1]