Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: PDP  (Přečteno 1194 krát)

mariesv

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
PDP
« kdy: Červenec 02, 2019 »

Prosím o radu,
jsem plátce DPH, provádím montáže plotů. Od dodavatelů nakupuji materiál na montáže plotů. Pokud jsou dodavatelé plátci DPH, fakturují mi dodání branek a bran včetně DPH 21% (jedná se pouze o dodání materiálu, bez montáže). Nyní mi dodavatel nafakturoval dodání branek a bran v režimu PDP s vysvětlením, že fakturovaná cena přesahuje 100 tis.Kč (opět se jedná pouze o dodání materiálu, bez montáže). Prosím o radu, jestli je tento postup správný.

Pokud by dodavatel byl subdodavatelem akce a materiál dodal i s montáží, PDP se samozřejmě uplatní, viz:
43.29.12 Montáž (osazení) plotů, zábradlí, mříží
Z:
- instalace plotů, zábradlí apod. z různých materiálů (drátěných, dřevěných, ocelových, ze
sklolaminátu) na nádvořích, hřištích, u obytných domů i průmyslových budov
- instalace (kovových) požárních schodišť.

Ale pokud se jedná pouze o dodání zboží, nevím, jestli je postup správný. Zjistila jsem pouze, že režim přenesení daňové povinnosti se použije u zdanitelného plnění, kterým je dodání vybraného zboží, pokud celková částka základu daně veškerého dodávaného vybraného zboží překračuje částku 100000 Kč. Dodání bran a branek dle mého ale nepatří do "vybraného zboží"? Nebo se mýlím a patří?

Pak mě k tomuto ještě napadá uplatnění: "Mají-li plátce, který uskutečnil zdanitelné plnění, a plátce, pro kterého bylo zdanitelné plnění uskutečněno, důvodně za to, že toto zdanitelné plnění podléhá režimu přenesení daňové povinnosti, a tento režim k tomuto plnění použijí, považuje se toto plnění za zdanitelné plnění podléhající režimu přenesení daňové povinnosti." Ale nevím, lze-li u dodání branek odůvodnit, že máme "důvodně za to, že zdanitelné plnění podléhá režimu PDP".

Předem děkuji za odpověď.
 
Marie
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Re:PDP
« Odpověď #1 kdy: Červenec 02, 2019 »

Dobrý večer, paní Marie. Otevřete si  Informaci GFŘ k aplikaci režimu přenesení daňové povinnosti na vybraná plnění v letech 2015 a 2016
V příloze č. 2 k této informaci jsou vyjmenovány kovy, na které se vztahuje RPDP. Brány a branky tam sice nejsou výslovně uvedené, ale možná by se daly zařadit pod kódy celního sazebníku 7306 nebo 7610. Nebo by se alespoň dalo říci, že máte "důvodně za to, že zdanitelné plnění podléhá režimu PDP". Když mohou spadat do RPDP například kovové dveře, rámy oken, sloupková zábradlí, pilíře a sloupky, proč by tam nemohly spadnout i brány?
IP zaznamenána

mariesv

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Re:PDP
« Odpověď #2 kdy: Červenec 04, 2019 »

Moc vám děkuji za odpověď a za vysvětlení.
Přeji vám krásný den.
Marie
IP zaznamenána
Stran: [1]