Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodání zboží do JČS  (Přečteno 394 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 152
Dodání zboží do JČS
« kdy: Květen 23, 2019 »

Dobrý den

zjistili jsme, že nám software již nějakou dobu netiskl na faktury za dodání zboží do JČS větu, že je dodání zboží osvobozeno podle §......, faktury odcházely odběratelům, nikdo se doposud neozval.

Je to velký problém, že tato náležitost na dokladech chybí?

Děkuji.

IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14840
Re:Dodání zboží do JČS
« Odpověď #1 kdy: Květen 23, 2019 »

Dobrý den. Myslím, že odběrateli je celkem jedno, že na daňovém dokladu chybí věta o osvobození. On nepřiznává DPH proto, že vy jste osvobodili dodání zboží od české DPH, ale proto, že pořídil zboží od plátce z JČS a tím pádem je místo plnění v jeho zemi. Předpokládám, že povinnost přiznat daň je upravena v jejich zákonu o DPH, obdoba našeho § 25 ZDPH. Proto se asi nikdo neozval.

Ovšem podle § 29/2 ZDPH je povinnou náležitostí daňového dokladu odkaz na příslušné ustanovení ZDPH, nebo na předpis EU, nebo jiný údaj uvádějící, že plnění je osvobozeno od daně. Problém můžete mít při případné kontrole FÚ.
IP zaznamenána
Stran: [1]