Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Převedené odkupné při zrušení životního pojištění - roční zúčtování zaměstnance  (Přečteno 558 krát)

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 106

Dobrý den, zaměstnanec zrušil v r. 2018 životní pojištění a odkupné z této pojistky si v celkové výši nechal převést na novou smlouvu o životním pojištění. Dodaňovat tedy uplatněné částky z loňský let nemusí. Ale na potvrzení o zaplaceném pojištění z nové smlouvy za r. 2018 má uvedenou částku, která je součtem částky "odkupného" a běžného pojistného, které zaměstnanec v průběhu roku uhradil. Mohu mu při ročním zúčtování uplatnit celou částku, kterou uvádí pojišťovna na potvrzení nebo musím částku ponížit o zmiňované odkupné? Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14840

§ 15/6 ZDP: "(6) Od základu daně za zdaňovací období lze odečíst poplatníkem zaplacené pojistné ve zdaňovacím období na jeho soukromé životní pojištění ... "

Odečítá se pojistné, nikoliv převedené odkupné.
« Poslední změna: Duben 14, 2019 od Zdena »
IP zaznamenána

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 106

Děkuji za upřesnění, paní Zdeno.
IP zaznamenána
Stran: [1]