Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z prodeje darovaného bytu  (Přečteno 483 krát)

Lidka4

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Daň z prodeje darovaného bytu
« kdy: Duben 09, 2019 »

Prosím o názor: pracovnice dostala darem byt od matky, během 1/2 roku jej prodala. Musí podat Daňové přiznání a zaplatit daň z prodeje, nebo můžeme udělat běžné roční zúčtování? Nejedná se o dědictví, ale o dar, byť v přímé linii. Předem velice děkuji za odpověď a přeji hezký den. Lidka4
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14832
Re:Daň z prodeje darovaného bytu
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2019 »

Jestli se pracovnice vejde do osvobození podle § 4/1/ ZDP (bydliště 2 roky před prodejem, nebo použije získané prostředky na uspokojení vlastní bytové potřeby), tak nemusí podávat daňové přiznání.
IP zaznamenána

Lidka4

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:Daň z prodeje darovaného bytu
« Odpověď #2 kdy: Duben 09, 2019 »

Matka (dárce) v bytě bydlela mnoho let, obdarovaná (prodejce) nikdy, ani nevyužila prostředky na své bydlení. Omlouvám se, nějak jsem se v tom ztratila. Moc děkuji. Lidka4
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14832
Re:Daň z prodeje darovaného bytu
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2019 »

Tak bude muset podat daňové přiznání a přijem zdanit.
IP zaznamenána

Lidka4

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:Daň z prodeje darovaného bytu
« Odpověď #4 kdy: Duben 09, 2019 »

Dík, jste skvělá! Lidka4
IP zaznamenána
Stran: [1]