Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Technické zhodnocení nemovitosti, odpisy nemovitosti - § 9  (Přečteno 151 krát)

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105

Dobrý den, prosím o radu. OSVČ podniká dle §7. Dále dle §9 pronajímá byt. Tento byt nikdy nebyl vložen do majetku dle §9 (ani dle §7). Podnikatel vždy uplatňoval paušální výdaje z pronájmu. V roce 2018 provedl na bytě technické zhodnocení v částce vyšší jak 40 tis. Kč, proto uvažuje, že by uplatnil za tentokrát sktutečné výdaje. Nevím, zda je to možné, když byt nebyl nikdy v obchodním majetku? Nebo může uplatnit odpisy pouze z TZ aniž by byt do majetku vložil?
Pokud by se podnikatel rozhodl a byt vložil do majetku.......v případě jeho prodeje bude příjem danit dle §10?
V různých článcích čtu, že dle §9 podnikatel vlastně majetek nemá. Ale jak potom může uplatňovat odpisy, když majetek nemá?
Děkuji za radu.
IP zaznamenána
Stran: [1]