Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zpětný odpočet DPH ze zboží, které bylo pořízeno soukromou osobou  (Přečteno 363 krát)

Lukoch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,

začínám podnikat, zatím jako neplátce DPH a budu pro začátek nakupovat nástroje pro podnikání (notebook, tiskárna, stůl,..). Chtěl bych toto zboží nakoupit jako soukromá osoba, zejména kvůli dvouleté záruce na notebook.

Otázka: Kdybych se v během roku musel stát plátcem DPH, mohu si z těchto nakoupených věcí zpětně odečíst DPH na základě §78 zákonu o DPH ? Nejsem si tím jistý, protože na faktuře a daňovém dokladu nebude figurovat moje IČO a DIČ.

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835

Dobrý den. Pokud se během roku stanete plátcem DPH, tak si budete moci z nakoupených věcí zpětně odečíst DPH. Na daňových dokladech nemusí být Vaše DIČ, ani Vaše IČO (zákon o DPH nepožaduje, aby bylo na daňových dokladech uváděno IČO). Před registrací k DPH si udělejte soupis obchodního majetku, ze kterého budete uplatňovat nárok na odpočet daně podle § 78 ZDPH.
IP zaznamenána

Lukoch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Děkuji za pohotovou odpověď. :)
IP zaznamenána
Stran: [1]