Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové zvýhodnění na děti  (Přečteno 260 krát)

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 106
Daňové zvýhodnění na děti
« kdy: Únor 21, 2019 »

Dobrý den, prosím o radu, jak uplatnit daň. zvýhodnění na děti v daňovém přiznání u manželů sezdaných v 5/2018.
1) Manželka má 2 děti z prvního manželství. V roce 2018 měla nízký příjem, pak byla na PPM, nedosáhla částky 73.200 Kč. Nevychází jí tedy nárok na daňový bonus. V zaměstnání podepsala prohlášení a uplatňovala děti v 1-12/2018. O tento daň. bonus přijde? Tyto děti si nemůže již uplatnit manžel ve svém daň. přiznání, že?
2) Manželům se v 8/2018 narodilo dítě. V daň. přiznání ho uplatní manžel. Bude to dítě č. 3? U těch 2 manželčiných dětí uvede nulové částky?
Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14832
Re:Daňové zvýhodnění na děti
« Odpověď #1 kdy: Únor 21, 2019 »

Dobrý den. Daňové bonusy, které manželka získala v zaměstnání, jí zůstanou. Přišla by o ně jenom v případě, že by podávala daňové přiznání.

Manžel si může uplatnit děti z manželčina prvního manželství ve svém daňovém přiznání maximálně za 6 měsíců (za období od června do prosince 2018) a jenom za měsíce, ve kterých je neuplatnila manželka. Manželka si vyžádá od svého zaměstnavatele Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění pro účely podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob. V potvrzení budou uvedeny vyživované děti a počet měsíců, ve kterých si uplatnila daňové zvýhodnění.

Společné dítě si od srpna uplatní v daňovém přiznání manžel. Manželé si mohou očíslovat děti, jak chtějí, společné dítě bych dala jako třetí. Pořadí by mělo význam jen v případě, že by některé z dětí mělo průkaz ZTP/P.   
IP zaznamenána
Stran: [1]