Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Rezerva na opravu HM  (Přečteno 1882 krát)

HorakovaPe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Rezerva na opravu HM
« kdy: Říjen 21, 2008 »

Dobrý den,
máme v majetku nemovitost, chceme tvořit rezervu na novou fasádu (je to oprava?). Tvoří se max 10. zdaňovacích období (skupina 6). Pokud si stanovíme např 5 let a začneme-li rekonstruovat např již po 4 letech, je vše v pořádku? Je zde pouze ten maximální limit?
A ještě jeden dotaz. Pokud je zaměstnanec v pravidelném styku s lidmi (ubytovna pro dělníky, Ukrajince apod.) a dá se očkovat proti žloutence, lze to uplatnit do nákladů firmy.
Děkuji za odpověď
Petra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Rezerva na opravu HM
« Odpověď #1 kdy: Říjen 25, 2008 »

Rezervu lze tvořit pouze na opravu (například vyspravení, penetrace, nátěry), nikoliv na technické zhodnocení (například zateplení). Jsou dva limity: maximální 10 období a minimální 2 zdaňovací období. Pokud si stanovíte předpokládaný termín opravy po 5 letech tvorby rezervy a opravu (nikoliv rekonstrukci) zahájíte už po 4 letech, je to v pořádku. Jen musíte opravu dokončit do konce následujícího zdaňovacího období.


Náklady na očkování pro zaměstnance lze hradit pouze ze sociálního fondu, ze zisku po zdanění, nebo na vrub nedaňových výdajů (a to i v případě, že právo zaměstnance na nepeněžní plnění vyplývá z KS nebo vnitřního předpisu).
Nepeněžní příspěvek zaměstnavatele, účtovaný na vrub nedaňových výdajů, je u zaměstnance osvobozen od daně z příjmů a nezahrnuje se do vyměřovacího základu pro odvod pojistného.
Peněžní příspěvek zaměstnavatele na očkování je u zaměstnance zdanitelným příjmem, ze kterého se odvádí SP a ZP.
IP zaznamenána
Stran: [1]