Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohová a srážková daň  (Přečteno 447 krát)

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 312
Zálohová a srážková daň
« kdy: Únor 07, 2019 »

Dobrý den, zaměstnanec má hrubou mzdu cca 18 tisíc měsíčně, k tomu v jiné firmě na DPP je mu srážena srážková daň, je nějaký limit, do jaké částky může požádat o vrácení srážkové daně v DPFO?
Nebo může vždy požádat, u jakkoli vysokých příjmů z HPP? Děkuji moc, taxi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14831
Re:Zálohová a srážková daň
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2019 »

Dobrý den, žádný omezující limit není. Měl by pamatovat, že pokud do daňového přiznání uvede příjem z DPP, zdaněný srážkovou daní, tak musí uvést všechny takto zdaněné příjmy, které v příslušném roce měl, nemůže přiznat třeba jen polovinu příjmů z DPP. Také by měl vědět, že pokud podává přiznání, tak musí uvést i příjmy, které by jinak nezdaňoval, například příjem z pronájmu společných prostor v SVJ, nebo z pronájmu pole, který nepřesahuje 6 tis. Kč ročně.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 312
Re:Zálohová a srážková daň
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2019 »

Dobrý den, velice děkuji za vyčerpávající a jasnou odpověď...najdu toto někde v zákoně? Děkuji, taxi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14831
Re:Zálohová a srážková daň
« Odpověď #3 kdy: Únor 08, 2019 »

Povinnost uvést všechny DPP najdete v § 36/7 ZDP:
(7) Zahrne-li poplatník, který je daňovým rezidentem České republiky, VEŠKERÉ příjmy uvedené v § 6 odst. 4 do daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém byly příjmy vyplaceny, započte se daň sražená z těchto příjmů na jeho daň.
…. kdyby přiznal jen část DPP, tak si nemůže započíst sraženou daň.

Jestliže má příjmy pouze ze zaměstnání (podepsal u zamtele prohlášení) a nemá jiné příjmy z podnikání, z pronájmu, z kap. majetku, či ostatní příjmy vyšší, než 6 tis. Kč, tak podle ustanovení § 38g/2 ZDP nemusí podávat přiznání. Do limitu 6 tis. Kč/rok se nepočítají příjmy zdaněné srážkou a osvobozené příjmy.

Pokud ale daňové přiznání podá (i když není povinen), tak podle § 38g/3 ZDP musí uvést VEŠKERÉ příjmy, které jsou předmětem daně. Tedy například i ty nízké příjmy z pronájmů.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 312
Re:Zálohová a srážková daň
« Odpověď #4 kdy: Únor 09, 2019 »

Moc děkuji, pěkný víkend...
IP zaznamenána
Stran: [1]