Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pronájem nemovitosti - bez úplaty - daň - neplatiči  (Přečteno 754 krát)

Vera L.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13

Dobrý den,
ráda bych pronajímala byt, ale jako podnájem a né pronájem. Dle zákona to ale nemohu udělat, protože jsem vlastník, tak mě napadlo byt pronajmout bez úplaty mé matce a tak pak bude byt nabízet jako podnájem. Chci se zeptat, zda takto z daňového hlediska nebudu porušovat nějaký zákon. Daně za podnájem bytu bude v podstatě odvádět má matka, já nikoliv. Přijde mi totiž jako hloupost své matce pronajímat byt za 10 tis mesíčně, to bych pak musela danit, a pak to samé, v podstatě podruhé, by danila i ona. Je to prosím možné?
Jen abych vysvětlila, proč to chci takto složitě. V dnešní době je zákon na straně podnájemců a pokud pronajmu byt přímo nějaké osobě, budou se na to vztahovat občanské zákony. Z toho ovšem plyne, že s neplatičem nemohu v podstatě udělat vůbec nic (díky dnešním zákonům) a budu muset čekat až na soudní rozhodnutí, které se ve většině případech táhne až 4 roky. Tzn. 4 roky mi bude v bytě bydlet někdo, kdo mi nebude platit a já ho nebudu moct vystěhovat. Proto chci svuj byt pronajmout jako podnájem. Na podnájem se prý obč. zákony nevztahují, nebo vztahují, ale v malé míře a ne s takový podmínkami jako přímý nájem. Takže bych ho pronajala přes matku, protože pak se na tato smouvu, mezi mou matkou a podnájemcem, nebude vztahovat občanský zákoník, ale vysloveně to, co budeme mít ve smlouvě. Např. když tam bude uvedeno, že pokud do dvou měsíců po sobě neuhradí nájemce nájemné, tak ho mohu okamžitě vystěhovat. Což prý zákon dovoluje.
děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]