Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přechod ze skutečných nákladů na paušál  (Přečteno 420 krát)

Vobchůdek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den, prosím o radu, chtěla bych přejít z danění skutečných nákladů na paušál, nejsem plátce DPH. V roce 2017 skutečné náklady a 2018 už chci na paušál. Nemám v roce žádné dluhy ani pohledávky do roku, jen nějaké zásoby a menší částku na účtu, uvedeno v příloze 1, tabulka D.
Chápu správně, že je třeba podat dodatečné přiznání a dodanit ty zásoby z r. 2017 a částka na účtu také nebo ne?
Prý mám vyplnit znovu vyplnit celé přiznání a tabulku E. ale nevím, jak. Co do ní napsat? Tabulku D tedy tentokrát vynechat?
A dále, přičtu zásoby k původní částce příjmů a odečtu skutečné náklady, čímž mi vyjde nová částka daně a tu odvedu (rozdíl mezi již zaplaceným a novým výpočtem).
Děkuji předem za ochotu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14895
Re:Přechod ze skutečných nákladů na paušál
« Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2019 »

Dobrý večer. Podejte dodatečné daňové přiznání za rok 2017. Zásoby z tabulky D, které jste uvedla v původním přiznání, přesuňte do tabulky E jako úpravu zvyšující rozdíl mezi příjmy a výdaji. Pokud jsou to zásoby zboží, tak při jeho prodeji v následujícím období už nemusíte příjem z prodeje zdaňovat (už bylo jednou zdaněno), zdaňovala byste pouze částky, které by přesáhly dodaněnou hodnotu zásob. Z tabulky E přeneste dodaňovanou částku do řádku 105 přílohy č. 1 (původní příjmy a výdaje opište) a tím Vám vyjde nový základ daně. Peníze na účtu se nedodaňují. Tabulku D v dodatečném přiznání vynechejte.
Nezapomeňte podat opravný přehled o příjmech a výdajích za rok 2017 pro OSSZ (PSSZ). Opravný přehled pro zdravotní pojišťovnu podávat nemusíte, pokud byste zásoby prodala, tak zahrnete příjem do přehledu až v roce prodeje.
IP zaznamenána
Stran: [1]