Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Fakturace do třetí země  (Přečteno 498 krát)

Jitas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
Fakturace do třetí země
« kdy: Leden 17, 2019 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - český plátce DPH vystavil fakturu firmě do třetí země za služby (realitní služby - prodej nemovitosti nacházející se na území ČR) - na faktuře není uveden žádný DIČ odběratele, dodavatel vyfakturoval s DPH - je to správně? Pokud ano, v kontrolním hlášení uvádím v oddíle A5? Předem moc děkuji!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14832
Re:Fakturace do třetí země
« Odpověď #1 kdy: Leden 17, 2019 »

Dobrý večer. Fakturace s daní je správně (§ 10/1 ZDPH). Plnění pro osoby povinné k dani neusazené v tuzemsku, které nemají české DIČ, se uvádí v části  A.5 kontrolního hlášení bez ohledu na hodnotu plnění.

IP zaznamenána

Jitas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
Re:Fakturace do třetí země
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2019 »

Moc děkuji za odpověď paní Zdeno!
IP zaznamenána
Stran: [1]