Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zapomenutá živnost  (Přečteno 1866 krát)

RadekVZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zapomenutá živnost
« kdy: Červenec 08, 2018 »

Dobry den, mel bych jeden dotaz. V roce 2010 jsem si udelal ZL a chvilku aktivne podnikal. Cca od pulky roku 2011 jsem byl na urade prace a stridave zase pracoval a na uradu prace. A od pulky roku 2014 jsem v zahranici a pracuji tady, platim zdravotni a socialni. Ted jsem ale nedavno zjistil, ze mam aktivni ZL. Byl jsem v tom domneni, ze jsem si ho pozastavoval nebo rusil, ale bohuzel si nejsem jisty. Resil jsem tou dobou hodne problemu, tak je mozny ze jsem neco zapomnel a v mladistve blbosti bych se tomu ani nedivil. Vim, ze ted na zdravce nic nemam a ani na socialce. Mel jsem tam predtim nedoplatek z podnikani a ten jsem uhradil a kdyz jsem na ZP a SP tak pred rokem volal, tak jsem mel u nich vse v poradku. Meli i hlaseno ze jsem byl v roce 2011 na uradu prace atd...a zadny dluh u nich nebyl.Ted jsem i v CR odhlaseny. Nyni se budu na chvilku vracet do CR a prihlasovat se zase na pojisteni a chtel bych dat i nejak dohromady ted zivnostensky list. Muze me cekat nejaky problem? Co mohu ocekavat? Muzu jen zrusit zivnostak a nikomu nic jineho nehlasit? Minimalne 4roky mam vse placene v zahranici..mohou po me neco chtit za obdobi 2010-2014?? Jinak za obdobi 2010 a 2011 jsem normalne podval priznani ale pak uz ne..nemel jsem zadny zisk. Byl jsem neaktivni. Dekuji moc za odpoved. Radek
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Zapomenutá živnost
« Odpověď #1 kdy: Červenec 10, 2018 »

Dobrý den. Jestli máte na ZP a na SP všechno v pořádku, tak nebudete mít problém. Živnostenské oprávnění můžete zrušit, nebo můžete jenom přerušit podnikání, na definitivní zrušení je vždycky dost času. Přerušení či ukončení živnosti oznamte na finančním úřadu a zrušte si registrace k daním, ke kterým jste byl přihlášený (daň z příjmů, daň silniční atd.).
IP zaznamenána
Stran: [1]