Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej SW do země EU  (Přečteno 1279 krát)

rezna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Prodej SW do země EU
« kdy: Květen 06, 2020 »

Chtěl bych se zeptat, zda někdo neví, jak by se měl správně danit příjem ze zahraničí. Zkusím nastínit příklad.

Vystavím SW aplikaci na portál (něco podobného jako Google Play) se sídlem na Kypru. Nějací uživatelé si poté mohou aplikaci koupit a já dostanu 80 % z prodejní ceny bez DPH. Peníze mně přijdou na PayPal, když je vyberu. Řekněme, že mně přijde na PayPal 100 USD. Vím, že se musím stát minimálně identifikovanou osobou (případně plátcem DPH). Pokud neznám VAT number (DIČ provozovatele na Kypru), jak vystavím fakturu pokud jsem identifikovaná osoba (bude faktura s 0% DPH)? Jak se potom vyplňuje souhrnné hlášení, když neznám VAT number protistrany?
Hádám, že pokud bych byl plátce DPH a neznal VAT number protistrany, tak bych 100 USD musel rozepsat na cenu s 21 % DPH a DPH zaplatit, takže bych přišel o cca 20 USD zbytečně, protože už v jiné zemi nějaký koncový zákazník zaplatil cenu s DPH.

Pokud se s touto problematikou někdo setkal, budu rád za každou radu. Tohle je bohužel nad síly našich FÚ.

Děkuji.

IP zaznamenána
Stran: [1]