Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej automobilu - přerušení živnosti - rodičovská dovolená  (Přečteno 2207 krát)

cumacicinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Prosím o radu. Minulý rok 2017  došlo k prodeji automobilu, bylo využívané k podnikání. Živnost je pozastavena cca 4 roky. Letos bude podáno daňové přiznání. Tzn. prodejní cena automobilu byla 110000,-, po odečtění zbylých odpisů a nákladů na údržbu vozidla zbyla částka 30000,- ke zdanění. Jsem na rodičovské dovolené cca 4 roky, je to problém, když na mě byla uplatněna sleva na manželku?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Dobrý večer. Podle mého názoru by si manžel neměl uplatnit slevu na vyživovanou manželku, neboť manželčin příjem (rozumí se hrubý příjem, bez odečtení výdajů) přesáhl 68 tis. Kč.
IP zaznamenána

cumacicinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den, díky za odpověď, ještě dotaz, po vyplnění daňového přiznání, tím,že je sleva na poplatníka nemusím platit nic, dostanu se na nulu, je to tak v pořádku? Když je živnost pozastavená a jsem na rodičáku, mohu si uplatnit slevu na poplatníka?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Ano, nulová daň je v pořádku. Slevu na poplatníka si můžeze uplatnit i když máte přerušenou živnost a jste na rodičáku.
IP zaznamenána

cumacicinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den, můžu ještě poslední dotaz, nepodnikám, živnost mám, jak jsem psala 4 roky pozastavenou, a jen loni jsme prodali auto, které bylo užívání pro podnikání. Bylo prodáno v měsíci lednu, jen to auto jednorázově za 110000,-, podali jsme daňové přiznání, budu muset nějak doplácet kvůli tomuto prodeji zdravotní a sociální pojištění? Jsem na rodičovské dovolené,  Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Dobrý den. Příjem z prodeje auta, vyřazeného z obchodního majetku, se zdaňuje jako ostatní příjem podle § 10 zákona o daních z příjmů. Příjmy podle § 10 ZDP nepodléhají odvodům na zdravotní ani sociální pojištění (nejsou to příjmy z podnikání).
IP zaznamenána

cumacicinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Děkuji moc za odpovědi :) Hezký den
IP zaznamenána
Stran: [1]