Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Souběh činností v E-shopu a paušální výdaje  (Přečteno 1849 krát)

Tomino

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Krásný den všem. Potřeboval bych fundovanou odpověď. Mám řemeslnou činnost v oblasti elektro a zároveň nákup-prodej maloobchod.

Zabývám se malosériovou výrobou speciálních elektronických zařízení. Většinu z nich prodávám přes vlastní e-shop. V něm mám pro vyšší atraktivitu i další věci.

Prozatím vykazuji výdaje paušálně.

A teď mi jde o to, kde je hranice mezi mými obory. Je mi jasné, že když koupím třeba cojávím autorádio a to pak následně v e-shopu prodám, bude se to týkat nákupu/prodeje a tudíž paušál 60%.

Ale uvedu modelový případ - prodám v e-shopu nějaký přístroj, který jsem sám vyrobil, řekněme za tisíc korun. A zákazník si zároveň koupí do něj ještě baterii, třeba za dvacet korun. Tu jsem já koupil někde ve velkoobchodě.

Samozřejmě mu vystavím jen jeden daňový doklad. Až budu dělat přiznání daně z příjmu, myslím si, že správně bych měl na tu tisícovku uplatnit 80% paušál a na dvacetikorunu 60%. Nebo se to dá vzít jako celek a uplatnit 80% ?

Kupodivu mi nejde o to, jak co nejvíce ušetřit, spíš bych chtěl jen vědět co je správně, abych při případné kontrole neměl problémy.

Moc děkuji za názor :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]