Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jakou zvolit formu?  (Přečteno 2973 krát)

rules

  • Host
Jakou zvolit formu?
« kdy: Září 25, 2008 »

Jsme skupina  5  lidí, která by ráda začala podnikat v oblasti internetu (provoz vlastních webových stránek- tvorba vlastních článků, včetně provozování e-shopů, zajišťování příjmů z reklam atd.) .
V současné době všichni pracujeme jako zaměstnanci na hlavní pracovní poměr a rádi bychom v počátku - než se náš internetový projekt rozjede:) - zůstali v současném zaměstnání a teprve postupem času současné zaměstnání opustili a věnovali se na plný plyn podnikání. Jaká je podle vás nejvhodnější forma podnikatelského subjektu, který bychom měli zvolit? Jak lze skloubit takové podnikání (v úvodu) se zaměstnáním? Z toho, co jsem stihl z různých zdrojů zjistit se mi jako nejvhodnější varianty jevily tyto:

veřejná obchodní společnost
komanditní společnost
živnostenský list (kdo by ho musel mít, jakou formou by museli být evidováni ostatní?)

s.r. o. a a.s. jsem vyloučil z důvodu výše základního jmění - rádi bychom náš projekt rozjeli s co nejnižšími vstupními investicemi...

Co navrhujete?

Díky za vaše odpovědi.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #1 kdy: Září 26, 2008 »

Podle mého je nejjednodušší pořídit si živnostenský list, živnost volnou (viz http://www.jakpodnikat.cz/zivnosti-volne-vazane.php ). Každé jiné řešení je náročné minimálně proto, že musíte vést podvojné účetnictví.
IP zaznamenána

rules

  • Host
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #2 kdy: Září 27, 2008 »

Díky za odpověď.  Bude tedy v tomto případě stačit to, když si ŽL zařídí jen jedna osoba z z nás?  Nebo je to jinak? Jakou formou by byly vedeni ostatní ? Jak je to s placením ZP a SP v době kdy bychom byli ještě zaměstnáni u současného zaměstnavatele a podnikání by bylo vedlejším příjmem? Díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #3 kdy: Září 30, 2008 »

Pokud si obstará ŽL jen jeden z vás, pak bude moci ostatní zaměstnat, případně s nimi uzavřít dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr.
Také si každý z vás může vyřídit svůj ŽL a můžete si mezi sebou fakturovat.
Nebo můžete podnikat ve sdružení bez právní subjektivity podle § § 829 až 841 občanského zákoníku.
IP zaznamenána

Alda

  • Host
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #4 kdy: Říjen 01, 2008 »

Dobrý den,rád bych začal soukromě podnikat v oboru elektro-jsem elektrikář. Co vše bych do začátku měl udělat , pro bezpečné podnikání?Děkuji Aleš
IP zaznamenána

miselinka

  • Host
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 04, 2008 »

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jakou formu obchodní společnosti byste doporučil , jde o založení luxusního domu důchodců v hodnote deseti milionů, jsme čtyři zakladatelé a máme málo vlastního kapitálu, takže si budeme půjčovat o rizikových investorů. uvažujeme o s.r.o , ale potřebovala bych to nejak rozumně shodnotit...velmi dekuji za odpoved...tento projekt je jen fiktivni v ramci tymove prace do skoly
IP zaznamenána

Mochomůrka

  • Host
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 06, 2008 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné koupit jako FO nemovitost za 50 mil a pak ji dát jako vklad do podnikání (provozování penzionu) a být OSVČ a vést daňovou evidenci? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 07, 2008 »

Ano, je to možné.
IP zaznamenána

Zdeněk

  • Host
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 19, 2008 »

Dobrý den
chtěl bych v příštím roce vybudovat fotovoltaickou (sluneční)  elektrárnu o výkonu cca 1500 kW. Musím být v pozici právnického subjektu a to buď spol. s.r.o. a ta levnější a rychlejší možnost je oprávnění-ŽL dle živnostenského zákona. V jaké kategorii to  oprávnění bude potřeba?
Moc děkuji za radu. Zdeněk
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jakou zvolit formu?
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 21, 2008 »

Budete podnikat podle zvláštních předpisů, nikoliv podle živnostenského zákona. Nemusíte zakládat právnickou osobu. Více v diskuzi zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=1743
IP zaznamenána
Stran: [1]