Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání na živnost, provozovny a nápad na podnikání  (Přečteno 5252 krát)

TXH

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, je mi 27 let, úspěšně vyučený jako elektrikář slaboproud, už 8 let pracuji v zaměstnání čím jsem vyučen jako technik, výroba složitých el zařízení a montáže za každého počasí. Když jsem začal pracovat po vyučení začal sem s výplatou 7 tis, teď už mam kolem 13,5 až 14,5 tis měsíčně. Mam už přítelkyni a nějaké výhledy do budoucna a i plány koupit nějakou starou nemovitost a tu postupně opravit a stávající výplata opravdu nestačí, abych to vše utáhl, natož aby mi dali půjčku. V tomto zaměstnání už zůstat nadále nechci, jednak se zvyšují nároky a za čím dál tím více věcí být zodpovědný a finanční ohodnocení nijak neporoste, ale práce navíc to ano.

Hledal jsem i jiné práce ve velkém okolí a peníze jsou stejné a nebo dojíždět do zahraničí, což nemohu, protože mam i nějaké povinosti doma, pomoc rodičům atd ..

Už delší dobu přemýšlím o podnikání na živnost.

Mezi mé koníčky patří oprava elektroniky a spotřebičů, oprava počítačů a notebooků.... dále pak oprava a renovace starých aut a autodílů, karosářské a lakýrnické práce atd ...

Jelikož nejsem tím vyučený tak bych musel zvolit nějaké podnikání ohledně volné živnosti.

Na jaře jsem šel na živnostenský úřad s nápadem že si založím eshop s použitý renovovaný autodíly na veterány atd. Dělal bych výkup, takže psát výkupní listy (Pani na úřadě tvrdila že do výkupního listu není podmínka psát rodné číslo, přitom na internetu je psáno že ano, ale budiž ...) ty bych nechal zrenovovat a pak na eshopu prodávat, zákazník si díl objedná a nechám mu ho poslat na dobírku, vypíšu složenku že peníze pak se pošlou na bankovní účet (Pani na úřadě tvrdila že tím pádem bych nemusel mít EET..). Ale co byla potíž tak na eshop kde budu prodávat jen na internetu tak mám mít provozovnu, což je pro mě potíž. Z místa bydliště od rodičů sem se odstěhoval a bydlím u přítelkyně ( v rodinným domku s její rodiči), takže tam mít provozovnu nemohu mít a ani by mi to nepovolily, v předchozím bydlišti tam mít taky provozovnu nemohu, něco v okolí na pronájmu není a pokud je tak za nějaké částky typu 30 000kč a podobně, což je raketa a to bych vydělával jen na to... Takže z toho sešlo, což mi dost vrtá hlavou dost obchodníků na netu má eshopy a nakonec to mají doma v bytě, takže mě paní na úřadě zbytečně strašila a nebo pak hodně lidí to dělá na čerňáka ?


Jsem z toho bezradný a nevím jak to vyřešit aby to bylo správně. Dost by mě bavily renovace a práce s auty, začal sem s tím od 16 let, dnes mě štve že jsem se radši nešel učit automechanikem.

Je nějaké řešení aniž bych teď musel mít provozovnu a mohl využít nějakou volnou živnost na nějaké práce ohledně starých aut a renovace / lakování / tryskání pískem ?

Nebo koupit dodávku a z té udělat pojízdnou dílnu a jezdit třeba za zákazníky a na jejich pozemku provádět činnost ?

Někdo mi říkal že když nejsem tím vyučený tak najít někoho kdo je tím vyučený a sepsat spolu smlouvu že mě zaučuje/školí a tím pádem mohu otevřít řemeslnou živnost ? (Je třeba aby ten člověk byl vyučený a nebo musí taky podnikat v tom oboru ?)

Děkuji za odpovědi a taky bych byl rád, aby se k tomu vyjádřily lidi co byly ve stejné situaci jako já a nebo podnikaj v podobných oborech.


IP zaznamenána
Stran: [1]