Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z nabytí nemovitosti - hrubá stavba  (Přečteno 6310 krát)

Verusina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Daň z nabytí nemovitosti - hrubá stavba
« kdy: Duben 07, 2017 »

Dobrý den, prosím o radu. Chceme si koupit nemovitost - hrubou stavbu. Budeme z ní platit daň z nabytí nemovitosti anebo je to osvobozeno od daně? děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Daň z nabytí nemovitosti - hrubá stavba
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2017 »

Dobrý den, podle mého názoru budete platit daň. Osvobození pro rozestavěné stavby bývalo, ale už je nikde nevidím. Pročtěte Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb. o dani z nabytí nemovitých věcí
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-340#cast1
IP zaznamenána

Podivín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:Daň z nabytí nemovitosti - hrubá stavba
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 15, 2017 »

Dobrý den, mám podobný problém, resp. dotaz. Koupil jsem od developera nemovitost (pozemek s hrubou stavbou). Podle Vámi uvedeného článku je osvobození od daně z nabytí nemovitosti určeno pouze pro dokončené novostavby (tedy zřejmě myšleno již zkolaudované) či obývané stavby do 5 let od dostavění. Chápu to tak správně? V mém případě jsem zaplatil část kupní ceny za pozemek a druhou část za hrubou stavbu. Daň z nabytí se vztahuje k oběma částem? A naopak u zkolaudovaných novostaveb daň z nabytí odpadá jak pro pozemek, tak pro stavbu? Děkuji předem za dovysvětlení.

IP zaznamenána

Dorin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Daň z nabytí nemovitosti - hrubá stavba
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2021 »

Dobrý den, mám podobný problém, resp. dotaz. Koupil jsem od developera nemovitost (pozemek s hrubou stavbou). Podle Vámi uvedeného článku je osvobození od daně z nabytí nemovitosti určeno pouze pro dokončené novostavby (tedy zřejmě myšleno již zkolaudované) či obývané stavby do 5 let od dostavění. Chápu to tak správně? V mém případě jsem zaplatil část kupní ceny za pozemek a druhou část za hrubou stavbu. Daň z nabytí se vztahuje k oběma částem? A naopak u zkolaudovaných novostaveb daň z nabytí odpadá jak pro pozemek, tak pro stavbu? Děkuji předem za dovysvětlení.

Dobrý den, já mám podobný dotaz, jako pan Podivín přede mnou. Budeme kupovat tedy ale byt v novostavbě. Pro představu takový developerský projekt. A chtěla bych se zeptat, na co vše se máme připravit? Nedokážu si představit muset platit ještě daň z nabití nemovitosti. S tím už jsme bohužel v našem rozpočtu nepočítali a bojím se, abychom v tom hrozně finančně nezahučeli. Moc děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Daň z nabytí nemovitosti - hrubá stavba
« Odpověď #4 kdy: Leden 29, 2021 »

Dobrý den, daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena zákonem č. 386/2020 Sb., takže žádnou platit nebudete. Až se stanete vlastníky bytu, tak budete každý rok platit daň z nemovitých věcí.
IP zaznamenána
Stran: [1]