Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: POSTOVNE A DPH  (Přečteno 3297 krát)

Jarca

  • Host
POSTOVNE A DPH
« kdy: Leden 09, 2008 »

Dobry den, jsme platci dph, pri prodeji zbozi jsem rozepisovala fakturu na objednane polozky s 19% dph a pak postovne napr. 37Kc 0% Dph. bylo mi receno, ze jako platci nesmime uvadet 0% dph. nemate s tim nekdo zkusenost?? Diky za odpoved, Jarca
IP zaznamenána

Jiří Tiller

  • Host
POSTOVNE A DPH
« Odpověď #1 kdy: Leden 09, 2008 »

Co vím, tak pokud platíte poštovné a poté si to jako výdaj dáváte do evidence, DPH se žádné neplatí. Pokud ale poštovné někomu dále přefakturováváte, tak jej již musíte vyfakturovat s 19% DPH (tedy původní cena + 19 %).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14832
POSTOVNE A DPH
« Odpověď #2 kdy: Leden 12, 2008 »

Můžete uvádět i 0% DPH.
Máte 3 možnosti, jak naložit s poštovným:
1. Fakturujete poštovné třeba jen o 1 Kč vyšší, než za kolik jste je pořídili. Pak ale poskytujete službu, kterou musíte zdanit 19%. V přiznání bude na ř. 210 jako kterákoliv jiná služba.
2. Přeúčtováváte poštovné za částku, která nepřevyšuje částku, za kterou jste toto plnění pořídili - podle § 51/3 zákona o DPH. Poštovné účtujete do nákladů a výnosů. Uskutečnili jste ale osvobozené plnění (s 0% DPH), které musíte uvést na řádku 530 a tím pádem počítat krátící koeficient.
3. Přeúčtováváte službu podle § 14/5 zákona o DPH, přijatá úhrada opět nesmí převýšit částku, za kterou jste službu pořídili. Poštovné přeúčtujete prostřednictvím trojkových účtů, v DE uvedete jen v knize pohledávek a závazků. Nebude se jednat o zdanitelné plnění a nebudete uvádět v přiznání k DPH.
IP zaznamenána

Nora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Re:POSTOVNE A DPH
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 17, 2018 »

Dobrý den, potřebuji radu. Plátce DPH přefakturovává nájem - dalšímu podnájemci / jen za 1 měsíc / neplátci DPH/ bez zvýšení.
Musí krátit DPH na vstupu.
Bude také přefakturovávat nějaké energie , zde musí také krátit DPH na vstupu i když si nic nenavyšuje.
Jedná se jen o měsíc, nejde to jinak , nechce se mně to koeficientu.?
Děkuji Jarka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14832
Re:POSTOVNE A DPH
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 19, 2018 »

Dobrý den. Energie se většinou fakturují s DPH, takže není nutné krátit daň na vstupu. Nájemné za jeden měsíc bude tak vysoké, že by vznikl koeficient nižší než 95%? Jestliže je koeficient roven nebo vyšší než 95 %, tak se považuje se za roven 100 %, tzn. nemusíte nic krátit. Nebo byste se mohli "zmýlit" a fakturovat nájemné s DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]