Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohy na ZP u vedlejší činnosti  (Přečteno 3233 krát)

katka07

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zálohy na ZP u vedlejší činnosti
« kdy: Únor 24, 2017 »

Dobrý den, začala jsem podnikat na rodičovské. V pokynech je, že nemusím platit zálohy, když je podnikání vedlejší činností. Když jsem se ale dívala do formuláře pro pojišťovnu, tak tam jsou jediné dvě možnosti, kdy nemusím platit zálohy: souběžné zaměstnání nebo nemoc OSVČ.
Jak je to tedy správně? Pokud mám platit zálohy, jak velké? Doposud jsem nepodnikala a žádný přehled pro ZP nepodávala.
Děkuji za všechny odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Zálohy na ZP u vedlejší činnosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2017 »

Dobrý den. Budete platit zálohy ve výši, v jaké vyšly v přehledu. Typ zálohy b) výpočet. 
IP zaznamenána

katka07

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Zálohy na ZP u vedlejší činnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 01, 2017 »

Promiňte, nerozumím vám. Žádný přehled jsem ještě nepodávala, protože jsem začala podnikat až letos. Je to tak, že letos ještě zálohy neplatím a budu platit až příští rok na základě přehledu za letošek?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Zálohy na ZP u vedlejší činnosti
« Odpověď #3 kdy: Březen 01, 2017 »

Omlouvám se, domnívala jsem se, že sestavujete přehled pro ZP za rok 2016. V prvním roce podnikání nemusíte platit žádné zálohy. Po odevzdán přehledu za rok 2017 doplatíte zdravotní pojišťovně pojistné za rok 2017 (pokud vykážete kladný rozdíl příjmů a výdajů) a začnete platit zálohy na rok 2018. Jako osoba, za kterou je plátce pojistného i stát (příjemce rodičovského příspěvku), nemáte stanoven minimální vyměřovací základ, takže platíte pojistné i zálohy jen podle skutečných výdělků.

IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Re:Zálohy na ZP u vedlejší činnosti
« Odpověď #4 kdy: Březen 28, 2017 »

Zálohy na zdravotní pojištění viz http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php
IP zaznamenána
Stran: [1]