Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnost  (Přečteno 3641 krát)

dacia

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Živnost
« kdy: Únor 12, 2017 »

Dobrý den,
     chtěl bych se zeptat na pár informací ohledně založení živnosti.

Zakládám malý e-shop je pro mě jasnou volbou nebýt plátcem DPH. Zároveň budu mít příjmy z Google Adsense, takže se budu registrovat jako Identifikovaná osoba k DPH z příjmu ze zahraničí (budu mít tedy povinnost kontrolního hlášení). Začínám s činností kameramana, kde budu vystavovat faktury pro společnosti pro kterou natáčím.

Na e-shop tedy předpokládám abych měl živnost: Maloobchod v nekamenných prostorech
Na činnost kameramana tedy živnost: Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí - kam se řadí i kameraman
Na příjmy z Adsense však nevím jakou živnost založit, nebo jestli lze provozovat Adsense například pod živností kameramana.

Na provoz e-shopu je pro mě důležité mít živnost, kde bych chtěl uplatnit zdanění prostřednictvím skutečných výdajů. Zároveň na příjmy z Adsense a činnosti kameramana by se mi hodila živnost, kde mohu uplatnit zdanění paušálem. Lze na jedno IČO uplatnit tyto dva typy zdanění zároveň?


Děkuji moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Živnost
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2017 »

Dobrý den. E-shop, příjmy z AdSense i činnost kameramana spadají pod živnost volnou. Obor č. 48. Velkoobchod a maloobchod, obor č. 66. Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení a obor č. 73. Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí.

Výše uvedené příjmy budou tvořit jeden dílčí základ daně, takže k nim musíte uplatnit výdaje stejným způsobem, tzn. ke všem příjmům buď prokázané výdaje, nebo ke všem příjmům výdaje procentem z příjmů (60%).
IP zaznamenána
Stran: [1]