Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: EET - ŽL listy  (Přečteno 1990 krát)

ivana.o

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
EET - ŽL listy
« kdy: Leden 22, 2017 »

Dobrý  večer,  prosím  Vás  mám  ohledně  EET  nesrovnalosti,  myslela jsem  si, že i když  mám   ŽL  na  maloobchod  a  velkoobchod  a  nepřijímám  peníze  hotovosti, neboť  tuto  činnost  neprovozuji, ale  provozuji  řemeslnou  činnost  tak  se  k  1. 3. 2017  nebudu  muset   žádat  FÚ  o  autentizační  údaje, ale  nějaká paní  z  MF v  televizi  uvedla, že se  všichni  budou  muset  na  FÚ  hlásit  o  údaje, tak  nevím?  A  ještě  jeden  dotaz, když  jsem  nyní  v nemocenském  stavu  a  nevím  kdy  budu  moci  vykonávat  činnost  tak   také  budu  muset  FÚ  žádat  o  údaje?  Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:EET - ŽL listy
« Odpověď #1 kdy: Leden 22, 2017 »

Dobrý večer. Jestliže neprovozujete maloobchod a velkoobchod (nepřijímáte evidované tržby), tak nemusíte žádat o autentizační údaje.
IP zaznamenána

ivana.o

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Re:EET - ŽL listy
« Odpověď #2 kdy: Leden 23, 2017 »

Děkuji  za  odpověď.  A  nevadí  když  si  nechám  aktivní  ŽL  maloobchod, velkoobchod. 
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:EET - ŽL listy
« Odpověď #3 kdy: Leden 23, 2017 »

Nevadí :) Pouhé vlastnictví aktivního ŽL ještě neznamená, že nutně musíte mít evidované tržby. V případě kontroly určitě snadno prokážete, že máte příjmy jen z řemeslné živnosti, které zatím nespadají pod EET.
IP zaznamenána

ivana.o

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 31
Re:EET - ŽL listy
« Odpověď #4 kdy: Leden 23, 2017 »

Děkuji moc  za  objasnění.
IP zaznamenána
Stran: [1]