Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dílčí základ daně minimální sazba 20%  (Přečteno 2894 krát)

alik

  • Host

Jsem v důchodu. Nepodepsala jsem u zaměstnavatele prohlášení za zdaňov. období 2007. Příjem ze závislé činnosti 20346 /vyplaceno v jednom měsíci/  , ZP A SZ 2544, základ daně 17802. Skutečně sražená daŇ 3580. Co to je za daň - nikde to na Vašich stránkách nemohu nalézt je to srážková daň? Měla jsem totiž ještě v roce 2007 ostatní příjem přes 20 tisíc, takže budu muset podat daň. přiznání, ale nevím, zda mám do zúčtování uvádět i tuto daň 3580 nebo co s tím mám dělat?Kde to najdu je to zřejmě nějaká daň vybíraná nějak jinak. Moc děkuji za odpověď. /laicky si ale myslím, pokud jsem nepodepsala prohlášení , tak by to neměla do daňového přiznání uvádět/.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dílčí základ daně minimální sazba 20%
« Odpověď #1 kdy: Únor 19, 2008 »

Vámi uváděný výpočet souhlasí s legislativou, platnou pro rok 2007. Jedná se o zálohovou daň ve výši nejméně 20% podle ustanovení § 38h, odst. 4 zákona o daních z příjmů. Srážkovou daň lze při nepodepsaném prohlášení použít pouze u příjmu do 5 tis. Kč měsíčně, vyšší příjem se v příslušném měsíci zdaňuje  daní zálohovou. Příjmy, které byly zdaněny zálohovou daní, se uvádějí v daňovém přiznání. Údaje z potvrzení zapište do řádků 31 - 35 a ř. 84.
IP zaznamenána

Iveta Bialešová

  • Host
Dílčí základ daně minimální sazba 20%
« Odpověď #2 kdy: Září 24, 2008 »

Dobrý den, mám dotaz: Co všechno můžu zahrnout do  dílčího základu daně?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dílčí základ daně minimální sazba 20%
« Odpověď #3 kdy: Září 27, 2008 »

Záleží na tom, jaký dílčí základ daně budete počítat. Můžete mít příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), z podnikání a samostatné výdělečné činnosti, příjmy z kapitálového majetku, z pronájmu, nebo nějaké ostatní příjmy. Za každý druh příjmů se stanoví dílčí základ daně. Co je základem daně u jednotlivých druhů příjmů najdete hlavně v §§ 5 - 10 a § 23 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]