Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3]

Autor Téma: Daň z příjmu-Student  (Přečteno 16538 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 08, 2009 »

Pokud jste nepodepsal prohlášení, příjem z dohody o provedení práce Vám bude zdaněn zálohovou daní ve výši 15%. Z dohody o provedení práce, z které plynul měsíční příjem 20 tisíc, zaplatíte daň 3 tisíce. Tutu zálohovou daň je třeba vypořádat v ročním daňovém přiznání. Předpokládám, že máte jiné příjmy, kde jste prohlášení podepsal. Jana
IP zaznamenána

Verka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 17, 2009 »

Děkuji za odpověd, ale tím, že jsem v tomhle směru opravdu analfabet...jaká je výše zálohové daně? je to klasických 15 procent? Jaké můžou být důsledky, když daně nezaplatím, s tím, že výše daní při patnácti procentech by měla tvořit zhruba trináct tisíc? Je velké riziko pokut a jak jsou pokuty velké? Jenom podotýkám, že ta smlouva je o autorském dílu, takže by tam měly být asi trošku jiné podmínky než při dohodě o provedení práce. Děkuji mnohokrát, věrka
IP zaznamenána

kesu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #32 kdy: Březen 04, 2010 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda jsou nějaké novinky na rok 2010 z hlediska ZP,SP a daně z příjmu oproti roku 2009? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #33 kdy: Březen 04, 2010 »

Při hlavní činnosti:
minimální platba sociálního pojištění 1.731,-
minimální platba zdravotního pojištění 1.601,-
minimální platba nemocenského pojištění 56,- - dobrovolné.
V daních nic nového, zvedlo se o 77,- daňové zvýhodnění na dítě, na 967,- měsíčně.  Jana
IP zaznamenána

kesu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #34 kdy: Březen 04, 2010 »

Stále ted platí výpočet sociálního pojištění ze základu daně (tedy pouze z příjmů) ? A hranice od které je nutné palatit SP je stále stejná?
IP zaznamenána

JENNY6

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #35 kdy: Březen 05, 2010 »

Dobrý den. Nejsem si stále jistá, tak bych se ráda zeptala. Jsem studentka VŠ. A od listopadu 2009 jsem OSVČ- vedlejší činnost. Teď vyplnuji daň. přiznání a nevím jak je to s ostatními brigádami. Měla jsem  dohody u dvou zaměstnavatelů. U jednoho jsem podepsala Prohlášení- měla jsem výdělek jen asi 2000,- a to v březnu a červnu(v té době jsem ještě nebyla OSVČ). Druhou v prosinci bez Prohlášení- do 5 tis- to uvádět nebudu, že? Není mi jasná ta první, jestli jí také nemusím uvádět. A jestli si mohu uplatnit celou slevu na poplatníka i na studenta, když jsem podepsala to Prohlášení. Jako OSVČ jsem po odečtení 60%( výdaje procentem) vydělala něco přez 6000. Moc děkuji za odpoveď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu-Student
« Odpověď #36 kdy: Březen 06, 2010 »

Brigádu zdaněnou srážkovou daní nebudete uvádět v přiznání. První brigádu byste měla uvést jako příjem ze závislé činnosti a funkčních požitků.
V daňovém přiznání si můžete uplatnit celou slevu na poplatníka (i na studenta, ale tuto slevu nebudete při nízkém zisku potřebovat), podepsané prohlášení na to nemá vliv.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3]