Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Registrace DPH - co se počítá do obratu  (Přečteno 2232 krát)

Michal_H

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Registrace DPH - co se počítá do obratu
« kdy: Srpen 29, 2016 »

Dobrý den,

nejsem plátce DPH, jen identifikovaná osoba. Mám zákazníky jak z ČR tak Rakouska. Jedná se o opravy čalouněného nábytku. Z Rakouska mám jak soukromé osoby tak i firmy (plátci DPH). Rakouským firmám (plátci DPH) uvádím na fakturu větu: Daň je povinen odvést příjemce služby na základě § 9/1 českého zákona o DPH.

Pokud se překročí obrat 1.000.000 Kč za posledních 12kalendářních měsíců, měl bych se stát plátcem DPH. Na jakpodnikat.cz jsem našel, že ?Poskytujeme-li služby osobám povinným k DPH, které mají sídlo mimo ČR, třeba v EU, je místo plnění mimo tuzemsko a poskytnutá plnění se také nezahrnují do obratu?. (http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registrace-platce-dph.php)

Můj dotaz zní, že když opravím čalouněný nábytek rakouské firmě (plátce DPH, firma má DIČ, nebo-li UID Nr. v Rakousku), nezahrnují se tedy tyto příjmy do tohoto obratu 1.000.000 CZK? Např. pokud budu mít obrat za posledních 12měs. 1.200.000 Kč, ale z toho 400.000 Kč je právě na rakouské firmy plátce DPH, je můj rozhodný obrat tedy jen 800.000 Kč a nemusím se hlásit k DPH?

Pokud tomu tak je, jak se tváří finanční úřad, když podám daňové přiznání (daň z příjmu) a obrat je vyšší než 1mil. a já se nenahlásil k plátcovství? Použije fú třeba informace ze souhrnných hlášení?

Děkuji za info a přeji pěkný den!

Michal
IP zaznamenána
Stran: [1]