Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: montážní práce  (Přečteno 2378 krát)

Zuzka82

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
montážní práce
« kdy: Červenec 31, 2016 »

Dobrý den, prosím o radu zkušené.
Slovenská firma, plátce DPH si u nás objednala montážní práce na továrně v Německu. Budu fakturovat slovenské firmě v rámci přenesení daň. povinnosti? Jsme plátci DPH.
Doposud jsem fakturovala jen českým firmám za práci v tuzemsku, a v tomto případě jsem zmatená.

Děkuji za případnou odpověď.

Zuzka
IP zaznamenána

Marko78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
montážní práce
« Odpověď #1 kdy: Srpen 01, 2016 »

Dobrý den, má Slovenský odběratel německé DIĆ? Místo uskut.zd.plnění bude podle §10 v Německu.
IP zaznamenána

Zuzka82

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
montážní práce
« Odpověď #2 kdy: Srpen 01, 2016 »

Dobrý den, děkuji za reakci. Na objednávce mám pouze slovenské DIČ. Vyzjistím přímo od firmy, pokud by byli registrováni v DE, bylo by to pro mne pdp. Pokud nejsou registrováni, musely bychom se zaregistrovat k dani v DE my? Pochopila jsem to dobře?
IP zaznamenána

Marko78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
montážní práce
« Odpověď #3 kdy: Srpen 01, 2016 »

Domnívám se, že ano. místo DUZP je v DE, váš slovenský odběratel, bude povinnost přenášet na svého zákazníka, který je v DE plátcem, ale vy nemáte na koho přenést. ale v tomto případě, se domnívám, že se to řídí neměckým zákonem o DPH, kdo je povinnen odvést dph a registrovat se, možná Váš SK odběratel. Snad se vám ještě někdo ozve s názorem.
IP zaznamenána

Zuzka82

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
montážní práce
« Odpověď #4 kdy: Srpen 01, 2016 »

Marko, mnohokráte Vám děkuji, mluvila jsem se slovenskou stranou. Ta mi na otázku, zda jsou registrováni v DE nehodlala odpovědět, bylo mi sděleno, že mám vyfakturovat bez daně. Že tyto práce nepodléhají dani, jen mám uvést příslušný paragraf, a víc neřešit. Dokola si pročítám příspěvky, a možná jako subdodavatel bych nemusela mít povinnost registrovat se k dani v Německu. Ale doopravdy v tom plavu.
IP zaznamenána

Marko78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 47
montážní práce
« Odpověď #5 kdy: Srpen 01, 2016 »

Nepodléhají dani v tuzemsku, protože místo UZP je v Německu, povinnost odvést daŃ se bude řídit německým zákonem DPH a tam nevím, jak to je. Kdyby nemovitost byla v ČR, musel by se podle našich zákonů subdodavatel z EU (hl. dodav.z jiného čl.státu EU) stát podle §6c odst.2 ZDPH v ČR plátcem. v DE je to třeba jinak, musíte si zjistit. ještě tedy, co myslíte montážními pracemi - předpokládala jsem, že něco zamontujete do budovy, také to ale může být, že něco smontujete, prodáváte službu (to jsem Vás možná špatně pochopila), pak podle §9 odst.1 místo UZP pro Vás bude stat registrace vašeho odběratele a pak tedy reverse charge na slovenské DIČ. Jak říkám, snad se Vám ozve ještě někdo fundovanější :)
IP zaznamenána
Stran: [1]