Témata > DPH a zahraničí

Nákup materiálu ze Slovenska...

<< < (2/2)

Paplub:
Děkuji za Vaší pomoc. Už si myslím, že  problém přestal být problémem. Je pořád co se učit.

alena1:
A jaký je to paragraf, když je to obráceně?Já Osvč plátce dph prodám zboží na Slovensko také plátci dph.Děkuji

Miloslava:
Dobrý den , jsem začátečník , prosím o radu. Nakoupila jsem zboží ze Slovenska od plátce DPH ,já  jsem také plátce DPH, na fa je částka celkem 1750,-- Kč,  DPH 0, řežim PDP. (zaplaceno převodem v Kč)
Takže jestli dobře chápu , v DP to uvedu na ř. 3 a 43 , no ale v jaké výši    1750,-- Kč, k tomu je DPH 21 %  , tj.368,-- Kč, jak mám zaokrouhlit do DP, když tam se uvádí vše v tisících ?
V KH to bude v oddílu A2 ?
Když jsem čtvrtletní plátce DPH, tak stačí podat normálně s přiznáním čtvrtletně ?  Díky moc za odpověď Míla

Zdena:
Dobrý den. Pořízení zboží z jiného členského státu se uvádí na řádcích 3 /4/ a pokud je nárok na odpočet, tak i na řádcích 43 /44/ přiznání.
Částka 1.750,- Kč je základ daně - zboží jste pořídila bez daně. Daň vypočítáte podle § 37/a) ZDPH  jako součin základu daně a sazby daně, tj. 1750*21% = 367,50. DPH se nezaokrouhluje. V přiznání k DPH se zaokrouhluje matematicky na celé koruny, takže pokud budete mít na ř. 3 pouze zboží ze Slovenska, tak uvedete 368 Kč.   

V KH to bude v oddílu A.2.

Kontrolní hlášení stačí podat normálně s přiznáním čtvrtletně. (Měsíčně podávají čtvrtletní plátci souhrnné hlášení, když dodávají zboží do jiného členského státu).

Miloslava:
Díky moc za rychlou odpověď a radu   Míla

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi