Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP odměna  (Přečteno 4225 krát)

JankaV

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
DPP odměna
« kdy: Březen 31, 2016 »

Dobrý den,
prosím o radu, jsem na mateřské a nabízí se mi přivýdělek formou DPP, měsíční částka stanovena 6000,-, ale pokud si budu hlídat hodiny (vychází mi to při 20 hodinách měsíčně na 300,-/ na hodinu, vím že horní hranice není, ale nevím jestli to není moc a je možné takovou částku za hodinu do dohody uvést?
Předem Vám děkuji za odpověď Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPP odměna
« Odpověď #1 kdy: Březen 31, 2016 »

Pokud uzavřete DPP od dubna, tak máte k dispozici až 37,5 hod. měsíčně. Přiměřenost odměny závisí na druhu vykonávané práce. Za úklid by to bylo hodně, za některé odborné činnosti málo.
IP zaznamenána

Helena21

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
DPP odměna
« Odpověď #2 kdy: Srpen 24, 2016 »

Dobrý den, je povinnost do DPP uvést hodinovou či úkolovou mzdu? Nějaká částka musí ve smlouvě figurovat?
Druhý dotaz pokud budu daň odvádět zaměstnanci srážkou, zaokrouhluje se na stovky nahoru či jak? Je povinnost vést k tomuto nějakou speciální evidenci? Nějak evidovat samozřejmě ale jestli jsou konkrétní způsoby. Děkuji mockrát za odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPP odměna
« Odpověď #3 kdy: Srpen 24, 2016 »

Nějaká částka by měla v dohodě figurovat. Srážková daň se zaokrouhluje na celé koruny dolů. Měli byste sledovat odpracované hodiny (aby bylo zřejmé, že jste nepřekročili limit) a vést mzdový list.
IP zaznamenána
Stran: [1]