Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příjmy za marketingovou činnost od firmě ze 3. země  (Přečteno 2208 krát)

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170

Dobrý den, snažila jsem se najít odpovědi na moje otázky, ale bohužel se mi to nepodařilo. Možná se snažíme hledat v jednoduché věci zádrhel, ale moc prosím o ujištění nebo naopak o vyvrácení mých domněnek:
Fyzická osoba (neplátce dph) má živnostenský list a uzavřenou smlouvu s firmou ze 3. země (Indie), že pro ni bude provádět v ČR Marketingovou činnost. Během roku fakturuje firmě částku v EUR + fakturuje za uskutečněné výdaje v Kč s přepočtem na EUR. Každý měsíc má 2 faktury. Účet má pouze v CZK.
Zatím ně napadá jen jednoduché řešení, že sečtu příjmy v Kč z banky a uplatním výdaje 60% a zdaním rozdíl.
A jen se chci zeptat, nemusím řešit nějaké kurzové přepočty - když příjmem jsou Kč a nemusím řešit, že je její firma z Indie?

Mockrát vám děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Příjmy za marketingovou činnost od firmě ze 3. země
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2016 »

Dobrý den, pokud mu jsou úhrady připisovány na účet v CZK, tak má příjmy v Kč a není tedy co přepočítávat. Poskytnutím služby do 3. země se nestává plátcem DPH, ani identifikovanou osobou.
IP zaznamenána
Stran: [1]