Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dotaz na dvakrát uplatněnou \"ztráty\" z pronájmu  (Přečteno 1190 krát)

01234filip

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, prosím ještě o radu ohledně uplatnění ztráty z předchozího roku do nákladů za aktuální rok,
někde tady na foru jste psali že: \"Vykázanou ztrátu z pronájmu můžete v dalších pěti letech odečíst z dílčího
základu daně z pronájmu. Způsob uplatňování výdajů není důležitý. \"

můj dotaz: pronajímám 2 byt, oba v hodnotě milion korun, náklady na každý byt mám odpisy 34.000 ročně
a investici za 6.000 Kč, tj dohromady náklady na každý byt 40.000 Kč rok, oba byty pronajímám za 5.000 Kč/měs
s tím že první byt je pronajmutý celý rok a druhý jen půl roku, tzn. tržby za první byt jsou 5tis x 12měs = 60 tisíc,
tržby za druhý byt jsou  5tis x 12měs = 30 tisíc

za první byt jsem tedy v plusu: 60 tisíc tržby - 40 tisíc náklady = 20.000 Kč
za druhý byt jsem v mínusu:    30tisíc tržby - 40 tisíc náklady = -10.000 Kč

do daňového přiznání za letošek tak dávám tyto součty:
  příjmy 90 tisíc (= 60 +30)
  výdaje 80 tisíc (= 40 + 40)  a  celkově daním 10.000 Kč (tj těch 90příjmy -80tisíc náklady)

a dotaz je: můžu si dát ztrátu 10.000 druhého bytu z letoška do nákladů v příštím roce ?
                nebo by se tak jednalo o dvojí uplatnění jedné ztráty za druhý byt ?

děkuji za názor
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15040
dotaz na dvakrát uplatněnou \"ztráty\" z pronájmu
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2016 »

Nemáte žádnou ztrátu, příjmy z pronájmu skončily v plusu 10 tis. Kč. Příjmy a výdaje se počítají dohromady, nerozlišujete podle jednotlivých bytů.
IP zaznamenána
Stran: [1]