Témata > Brigády, Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti, příležitostná činnost

DPP u OSVČ

<< < (2/2)

Leaa:
Dobrý den, měla bych prosím dotaz. Jsem OSVČ hlavní a začala jsem pracovat u jedné firmy na DPP (příjem do 10.000 Kč měsíčně). U firmy jsem podepsala \"růžové prohlášení\". Udělala jsem dobře? Nebo je výhodnější to nepodepsat? Jak to mám potom uvést v daňovém přiznání a mohu uplatňovat v daňovém přiznání slevu na poplatníka když ji už uplatňuje zaměstnavatel? Protože jako OSVČ mám nízké příjmy, tak je mi po podání daňového přiznání vyplácen daňový bonus na dítě a nechtěla bych o ten bonus přijít. Děkuji moc za odpověď, Lea.

jaromira:
Dobrý den,

tím, že jste podepsala růžovku, tak vám nejsou sráženy zálohy na daň v průběhu roku. Pokud by jste nepodepsala, byly by vám zálohy sráženy,
ale vrátily by se vám po podání DPFO po uplynutí roku ( nebo by byly použity jako záloha, pokud by vám vyšla daňová povinnost).
Po uplynutí roku požádejte zaměstnavatele o vystavení Potvrzení o příjmech, které uvedete ve svém daňovém přiznání.

Slevu na poplatníka uvedete ve svém daňovém potvrzení v plné výši.

Leaa:
děkuji !!!

Jana Konečná:
Pokud jste podepsala Prohlášení k dani, po skončení roku uvedete příjmy z Dohody o provedení práce ve svém daňovém přiznání. Viz http://jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi