Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přiznání darované nemovitosti  (Přečteno 4018 krát)

jaasta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
Přiznání darované nemovitosti
« kdy: Únor 22, 2016 »

Dobrý den, prosím můžete mi poradit jak a kam mám v daňovém přiznání k dani z příjmů uvést (přiznat) darovanou nemovitost od matky a co k tomu mám doložit. Budu muset uvést hodnotu nemovitosti, odhad na nemovitost nemám,
nebo stačí jen uvést číslo jednací vkladu z katastru? Vůbec si s tím nevím rady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přiznání darované nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 22, 2016 »

Oznámení osvobozených příjmů nemá s daňovým přiznáním nic společného. Pouze se odevzdává ve stejném termínu.

Na oznámení není žádný předepsaný tiskopis. Můžete použít nepovinný tiskopis ze stránek Finanční správy:
http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5252_2.pdf?201512301402
 
Pokud byla hodnota darované nemovitosti nižší, než 5 mil. Kč, tak nemusíte přijatý dar oznamovat. Pokud byla hodnota vyšší, tak bych asi nechala udělat odhad.
IP zaznamenána

jaasta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 43
Přiznání darované nemovitosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2016 »

Citace: Zdena
Oznámení osvobozených příjmů nemá s daňovým přiznáním nic společného. Pouze se odevzdává ve stejném termínu.

Na oznámení není žádný předepsaný tiskopis. Můžete použít nepovinný tiskopis ze stránek Finanční správy:
http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5252_2.pdf?201512301402
 
Pokud byla hodnota darované nemovitosti nižší, než 5 mil. Kč, tak nemusíte přijatý dar oznamovat. Pokud byla hodnota vyšší, tak bych asi nechala udělat odhad.
Hodnota darované nemovitosti je nižší než 5 mil. Na telefonický dotaz mi paní z FÚ řekla že dar podléhá dani z příjmu a abych to uvedla do daňového přiznání k dani z příjmu, tak mě to znejistilo.

Moc Vám děkuji a vaší pomoci si moc vážím.
IP zaznamenána
Stran: [1]