Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Koupě staršího traktoru - odepisování  (Přečteno 2827 krát)

Verča227

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Koupě staršího traktoru - odepisování
« kdy: Březen 22, 2016 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s odepisováním při koupi staršího traktoru (z roku 1988). Mohu ho normálně odepisovat tak, že vezmu cenu z faktury bez DPH a tu budu odepisovat? Také bych potřebovala vědět do jaké odpisové skupiny traktor zařadit.

Potom mám ještě jeden menší problém, podnikatel (zemědělec) při podnikání vložil do majetku staré stroje (taky cca 20 let) je hodně veliký problém, že je neodepisuji? Dala jsem, že jejich zůstatková cena je 0. Nebo jak to mám udělat? Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Koupě staršího traktoru - odepisování
« Odpověď #1 kdy: Březen 23, 2016 »

Pokud byla pořizovací cena traktoru vyšší než 40 tis. Kč, tak budete normálně odepisovat, jako kdybyste koupili nový traktor. Zařaďte do odpisové skupiny 2.

Staré stroje můžete vložit do obchodního majetku. Pokud je jejich reprodukční pořizovací cena v době vložení do OM nižší než 40 tis. Kč, tak zařadíte do drobného majetku (DKP) s pořizovací cenou např. 1,- Kč. Pokud je reprodukční pořizovací cena nad 40 tis. Kč, tak byste měla zařadit do dlouhodobého majetku. Odpisy nemusíte uplatňovat. Ale měly by mít zůstatkovou cenu.
IP zaznamenána
Stran: [1]