Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Základní sleva na poplatníka  (Přečteno 920 krát)

mirzur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Základní sleva na poplatníka
« kdy: Leden 26, 2016 »

Dobrý den.Jsem zaměstnanec a k tomu ještě OSVČ vedlejší.
Měsíčně mi zaměstnavatel odpočítává základní slevu na poplatníka ve výši 2070kč.V dańovém přiznání za rok 2014 jsem přišel na to že mám uplatněnou základní slevu na poplatníka ve výši 24840.Když jsem zaměstnanec a OSVČ vedlejší,mám nárok na tuto slevu dvakrát,jak ze zaměstnání tak z podnikání,nebo byly daně vypočteny špatně?
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Základní sleva na poplatníka
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2016 »

Dobrý den, nárok na roční slevu na poplatníka ve výši Kč 24840 máte jen jeden. Podívejte se do přiznání za rok 2014 na řádek 64 a 70, co tam máte za částku, předpokládám, že pokud by jste tam uvedl víc, než 24840, už by se Vám finanční úřad ozval.
IP zaznamenána

mirzur

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Základní sleva na poplatníka
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2016 »

Mám tam 24840kč,jenže problém je teď nový zaměstnavatel,ten mi řekl že pokud si budu dělat daňové přiznání sám,nebude mi uplatňovat slevu na dani 2070kč měsíčně.To bych pak při minimální mzdě přibližně 8500kč čistého dostával měsíčně jen něco kolem 6500kč,což se mi zdá že je asi něco špatně.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Základní sleva na poplatníka
« Odpověď #3 kdy: Leden 26, 2016 »

Zaměstnavatel by si toto neměl dovolit, trvejte na podepsání PROHLÁŠENÍ POPLATNÍKA  a  uplatňování slevy na dani. Pokud si zaměstnavatel nedá říct, můžete si samozřejmě stěžovat, ale otázka je, zda potom nepřijdete o práci...
IP zaznamenána
Stran: [1]