Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neuhrazená faktura and DPH  (Přečteno 1197 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Neuhrazená faktura and DPH
« kdy: Leden 19, 2016 »

Dobrý den paní Zdeno,

trošku jsem znejistila, jestli je možné uplatnit nárok na odpočet DPH v případě, že jsem fakturu dodavatelskou ještě neuhradila - v daňové evidenci.

Uhradila jsem pouze zálohu, ke které mi přišel daňový doklad ( to odnárokuji) a konečná faktura přišla v prosinci, ale má splatnost až v lednu, tudíž ještě nebyla uhrazena.

Ještě bych Vás chtěla poprosit o radu, když uplatňuji úroky z hypotéky na stavbu rodinného domu, přijde mi z banky potvrzení, zda mohu uplatnit tyto úroky v celkové výši (cca 50 tis.).

Děkuji a přeji Vám hezký den

Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Neuhrazená faktura and DPH
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2016 »

Dobrý den, paní Adrijano. Pokud jste měla k dispozici daňový doklad, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet už v prosinci. Je jedno, kdy bude faktura zaplacena.

Úroky můžete uplatnit v celkové výši. Maximální výše úroků, které mohou uplatnit poplatníci v téže společně hospodařící domácnosti ze všech svých úvěrů činí 300 tis. Kč.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Neuhrazená faktura and DPH
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2016 »

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď.
Adrijana


Citace: Zdena
Dobrý den, paní Adrijano. Pokud jste měla k dispozici daňový doklad, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet už v prosinci. Je jedno, kdy bude faktura zaplacena.

Úroky můžete uplatnit v celkové výši. Maximální výše úroků, které mohou uplatnit poplatníci v téže společně hospodařící domácnosti ze všech svých úvěrů činí 300 tis. Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]