Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Auto - materiál na opravu + DPH?  (Přečteno 1860 krát)

mariesv

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Auto - materiál na opravu + DPH?
« kdy: Leden 19, 2016 »

Dobrý den,
chci se zeptat, když uplatňuji výdaje procentem z příjmů, auto nemám v majetku OSVČ,
jsem plátce DPH a koupím si materiál na opravu auta, mohu si uplatnit odpočet DPH z tohoto materiálu? Silniční daň platím a auto používám k podnikání i soukromě.
Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2016 »

Dobrý den,

ano můžete, ale jen v \"nějakém poměru\", musíte být schopen prokázat služební využití x soukromé využití  ( např. knihou jízd )
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2016 »

Dobrý den, opravdu lze uplatnit odpočet DPH u materiálu na opravu auta, které není v majetku?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2016 »

Dobrý den,
pro účely DPH může být obchodním majetkem i majetek, který je v osobním vlastnictví.
 
ZDPH - podstatné je, jestli je využíván k uskutečňování ekonomických činností
ZDP   - obchodním majetkem je majetek uveden v DE

Počkejme na další názory
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #4 kdy: Leden 20, 2016 »

Děkuji za vysvětlení.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #5 kdy: Leden 20, 2016 »

Dobrý večer, mám stejný názor, jako paní Jaromíra. Podle § 4 odst. 4 písm. c) zákona o DPH je obchodním majetkem souhrn majetkových hodnot, který SLOUŽÍ nebo je URČEN osobě povinné k dani k uskutečňování ekonomických činností. Takže auto, které jste nezahrnula do obchodního majetku z hlediska daně z příjmů, může být obchodním majetkem z hlediska DPH. Podle § 100 odst. 3 písm. b) ZDPH je plátce povinen vést evidenci obchodního majetku. Forma evidence není předepsána, podle mého názoru stačí stručný soupis na listu papíru, nemusíte zakládat kartu majetku.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #6 kdy: Leden 21, 2016 »

Dobrý večer, děkuji za vysvětlení, stále se mám co se učit...
IP zaznamenána

mariesv

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
Auto - materiál na opravu + DPH?
« Odpověď #7 kdy: Leden 25, 2016 »

Děkuji moc.
IP zaznamenána
Stran: [1]