Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Provozovna - stejná adresa jako místo podnikání  (Přečteno 2653 krát)

Soňa K

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, mám dotaz ohledně nahlašování provozovny v nebytovém prostoru na stejné adrese jako je místo podnikání.
 Mám živnost volnou ,, dámské krejčovství,,. Dříve jsem pracovala doma, teď v pronajatém prostoru v domě od SVJ se souhlasem všech nájemníků. Jedná se o bývalou prádelnu. Pracuji z 99% tak, že si pro práci jezdím a zase ji odvážím, také jezdím přímo k zákaznicím domů. Není to klasické dámské krejčovství a zákaznice ke mně prakticky nechodí. Musím tento prostor nahlašovat na Živnostenský úřad? A musí být prostor zkolaudován?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Provozovna - stejná adresa jako místo podnikání
« Odpověď #1 kdy: Leden 07, 2016 »

Pokud v pronajatém prostoru šijete, tak byste měla nahlásit na živnostenském úřadu provozovnu. Nemohla byste tvrdit, že prostor používáte jenom jako sklad?

Jak je prostor zkolaudován nyní? Předpokládám, že proběhla rekolaudace na nebytový prostor, který má nějaké určení, např. sklad.
IP zaznamenána

Soňa K

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Provozovna - stejná adresa jako místo podnikání
« Odpověď #2 kdy: Leden 07, 2016 »

Děkuji za odpověď.
Od města jsem měla pronajaté prostory na sklad. Teď od SVJ jako nebytové prostory. Jesti byla místnost SVJ rekolaudována nevím.
IP zaznamenána
Stran: [1]