Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4]

Autor Téma: Kontrolní hlášení  (Přečteno 13371 krát)

helenaz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Kontrolní hlášení
« Odpověď #45 kdy: Únor 03, 2016 »

Dobrý den,
mám také dotaz ke kontrolnímu hlášení. Jak je to s datem zdanitelného plnění pokud nakupuji zboží a dodavatel vystaví fakturu např. 29.1., ale já zboží i fakturu dostanu až 1.2. (protože ho např. dodavatel zasílá poštou)? Jelikož vedu daňovou evidenci, mohu si doklad uplatnit až ho dostanu, pokud se nemýlím. Ale pak mi nebude souhlasit kontrolní hlášení, pokud já dám doklad až v únoru a dodavatel již v lednu.
A ještě jeden dotaz. Opravné daňové doklady - dobropisy se do 10tis. zahrnují také kumulativně do A5 popř. B3. Děkuji mnohokrát za odpověď.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #46 kdy: Únor 03, 2016 »

Dobrý den, ano, DPH můžete uplatnit až máte doklad v ruce... do únorového KH uvedete do sloupce 4 v oddílu B2 DUZP z faktury, tj kdy má dodavatel povinnost odvést DPH, tj. 29.1..  ono se jim to v Pardubicích \"sejde\".

Dobropisy do 10 tisíc, řekla bych taky kumulativně, uvidíme, co názory ostatních.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #47 kdy: Únor 05, 2016 »

Citace: Zdena
Citace: taxi
Paní Zdeno velice děkuji, ujistila jste mne, že to  mám v pořádku, jste moudrá rádkyně...

Ač nerada, potřebuji další radu, a snad se bude hodit i jiným, platební kalendář na zálohy elektřiny, má číslo, to je jasné, to budu opisovat a přenášet do KH každý měsíc, tzn bude se stejné číslo vyskytovat v KH pravidelně, i částka bude stejná, ale jaké budu zadávat datum DPH?
Např zálohu za leden uhradím 8.1.2016, tzn si mohu uplatnit DPH k 8.1.16, ale jaká je šance se \"spárovat - sejít\" s ČEZem v datumech? ČEZ bude mít povinnost odvést DPH k datu přijetí zálohy, tzn o den později, než já odešlu zálohu? Asi se v tom babrám a zabředám...Děkuji za názory a rady..
S platebním kalendářem ČEZu bude asi trošku problém. DPPD nastane až v okamžiku, kdy ČEZ přijme zálohu. Pokud chcete mít jistotu, že uvádíte správný DPPD, tak jim asi budete muset každý měsíc zavolat a zeptat se, kdy to vykážou oni:-) Doufám, že tam bude nějaká tolerance, a když uvedete DPPD např. 2 pracovní dny po odeslání zálohy, tak se nic nestane.
Finanční správa doplnila dotazy a odpovědi ke kontrolnímu hlášení. Platební a splátkové kalendáře najdeta na konci. Jestliže nemůžete zjistit den, kdy byla platba připsána na účet dodavatele, tak může uvést do kontrolního hlášení den odepsání z Vašeho účtu.
http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-pridane-hodnoty/kontrolni-hlaseni-dph/dotazy-a-odpovedi
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #48 kdy: Únor 06, 2016 »

Dobrý den, paní Zdeno, velice děkuji, jak to vše stíháte sledovat??? Máte můj obdiv a veliké díky za poskytnuté info.
IP zaznamenána

Rama

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Kontrolní hlášení
« Odpověď #49 kdy: Únor 10, 2016 »

Dobrý den,
ráda bych také položila dotaz ohledně KH. Jsme IO, kdy přijímáme služby od osob reg. v EU, ale i v USA, tím pádem odvádíme DPH uváděných na ř. 5 a 12. Musíme také podávat KH?

Moc děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #50 kdy: Únor 10, 2016 »

Nemusíte, identifikované osoby nepodávají KH.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Kontrolní hlášení
« Odpověď #51 kdy: Únor 11, 2016 »

Ještě jednou upozorňuji na článek Kontrolní hlášení, je stále aktualizovaný.
 http://jakpodnikat.cz/kontrolni-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #52 kdy: Únor 29, 2016 »

Dobrý den, prosím o radu, faktura od dodavatele z EU - plátce, za zboží, na faktuře je uvedeno datum dodání 22.2.2016, datum vystavení 26.2.2016, zboží bylo  do naší firmy dodáno 26.2.2016, myslím si správně, že datem DUZP je pro nás a hlavně pro účely KH 26.2.2016?  Velice děkuji, T.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #53 kdy: Únor 29, 2016 »

Ano, DUZP je den vystavení faktury dodavatelem.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #54 kdy: Březen 01, 2016 »

Paní Zdeni moc děkuji, pěkný den.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #55 kdy: Březen 23, 2016 »

Dobrý den, opět tápu v datech a prosím o názory, zálohová fa z EU od plátce, datum vystavení 1.3. a v týž den byla i záloha uhrazena.
Daňový doklad k této záloze došel s datem 17.3.- které datum uvedu jako DUZP? Uvedla bych až 17.3., kdy jsme obdrželi fakturu, ale do KH bych měla jako datum povinnosti přiznat daň uvést 1.3., je to tak, či se pletu? Děkuji moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #56 kdy: Březen 23, 2016 »

Dobrý večer.
Zaplacené zálohy na pořízení zboží z JČS se v přiznání ani v KH neuvádějí. Uvádí se až pořízení zboží (konečná faktura ke dni jejího vystavení, pokud dodavatel nevystaví, tak do 15. následujícího měsíce).
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #57 kdy: Březen 24, 2016 »

Dobré ráno, moc moc děkuji za radu, paní Zdeno.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4]