Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3] 4

Autor Téma: Kontrolní hlášení  (Přečteno 13373 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #30 kdy: Leden 13, 2016 »

Citace: taxi
Já mám pocit, ale už si nejsem jistá ničím, že se jedná o všechny nákupy zboží z EU?
Ano, jedná se o všechny nákupy zboží od plátce registrovaného v jiném členské státě EU (= pořízení zboží), kdy kupujícímu (plátci nebo IO) vznikne povinnost přiznat daň v tuzemsku.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #31 kdy: Leden 14, 2016 »

Dobrý den, paní Janě a paní Zdeně moc děkuji za názory ke KH, učíme se to za pochodu.

ČEZ, volat každý měsíc, abych se ujistila  datem, kdy oni daň přiznají, taky mne to napadlo, ale když budeme volat všichni, tak se někdo na druhé straně zblázní...
 Jediné co mne napadá, i když já platbu odvedu 8.1., můžu si DUZP zadat až 31.1., já můžu uplatnit odpočet kdykoli... ale otázka je, zda oni opravdu v lednu přiznají...

Díky za diskusi, pěkný den...
IP zaznamenána

Merit

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Kontrolní hlášení
« Odpověď #32 kdy: Leden 17, 2016 »

Hezký večer, mám jeden praktický dotaz. Pokud mám dodavatele elektro, od kterého zboží dále prodávám, ale rozhodnu se koupit něco sama pro sebe (např. novou pračku), tak je logické, že mi dodavatel dá fakturu na firemní údaje (jinak to ani nejde, maloobchod nevede, je u něj nutná registrace atd). Já mám tedy fakturu na věc, kterou nemám pro účely podnikání a tedy ji do kontrolního hlášení neuvedu, nenárokuji si odpočet DPH. Z celé kauzy KH mám pocit, že se tím dopouštím zločinu s trestem smrti, tak se chci zeptat - mohu toto udělat (nakoupit na FA a potom ji neuplatnit), nebo nemohu? Díky za ujasnění.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Kontrolní hlášení
« Odpověď #33 kdy: Leden 18, 2016 »

Dobrý den,

pokud nechcete, DPH uplatnit nemusíte, to je nárok, né povinnost. Takže není v DPH, není v KH.
IP zaznamenána

Merit

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Kontrolní hlášení
« Odpověď #34 kdy: Leden 26, 2016 »

A ještě jeden dotaz. Snad jsem pochopila správně, že pokud prodám zboží nad 10 000vč. DPH na IČO, uvádím jej do sekce A4. Vše se zde řídí dle čísla DIČ. Prodávám ale škole, která není plátcem DPH a paní ředitelka mi tvrdí, že žádné DIČ nemají. Po nastudování info z webu si ale myslím, že kecá...
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #35 kdy: Leden 26, 2016 »

Subjekty si často myslí, že DIČ mají jen plátci DPH, nějak jim uniká, že DIČ je daňové identifikační číslo, které užívají pro kontakt s  FU pro identifikaci, toto číslo užívají jako VS při platbách daní... zkuste to podat ředitelce školy takto, a taky si školu zkuste vyhledat v rejstřících.
IP zaznamenána

vvy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Kontrolní hlášení
« Odpověď #36 kdy: Leden 26, 2016 »

Ještě mě napadá, jak se budou párovat faktury, které vydá firma s měsíční povinností firmě s čtvrtletní povinností. Ta si přece fakturu vydanou např. letos v lednu vykáže až letos v dubnu. Napadá mě leda, že by to kontroloval FÚ, kdo je kdo. Ale zase přece není povinnost si to DPH uplatnit hned, ne?
 uplatnit hned, ne?
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #37 kdy: Leden 27, 2016 »

Nikde není psáno, že se vše z KH musí napárovat po 25. únoru, nárok na uplatnění odpočtu je přece 3 roky... takže výzva k lednu 2016 může dojít třeba v 12/2018... si myslím...
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #38 kdy: Leden 27, 2016 »

Dobrý den, prosím o radu, dodaná fa z EU od plátce, datum vystavení fa 26.1.2016, datum dodání 28.1.2016, do KH uvedu datum 28.1.2016, myslím si to správně? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #39 kdy: Leden 27, 2016 »

Citace: taxi
Dobrý den, prosím o radu, dodaná fa z EU od plátce, datum vystavení fa 26.1.2016, datum dodání 28.1.2016, do KH uvedu datum 28.1.2016, myslím si to správně? Děkuji.
Zboží nebo služba? Pokud zboží, tak datum vystavení fa.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #40 kdy: Leden 27, 2016 »

Dobrý den, paní Zdeno, jde o zboží, takže 26.1.2016 dám do KH, jaký je to prosím §? Zarazilo mne, že datum 28.1.2016 mají vytištěno tučně... moc Vám děkuji, pěkný podvečer.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #41 kdy: Leden 27, 2016 »

Dobrý den, je to § 25/1 ZDPH. Ke dni vystavení daňového dokladu.
IP zaznamenána

Merit

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Kontrolní hlášení
« Odpověď #42 kdy: Leden 27, 2016 »

Citace: taxi
Subjekty si často myslí, že DIČ mají jen plátci DPH, nějak jim uniká, že DIČ je daňové identifikační číslo, které užívají pro kontakt s  FU pro identifikaci, toto číslo užívají jako VS při platbách daní... zkuste to podat ředitelce školy takto, a taky si školu zkuste vyhledat v rejstřících.
vysvětlit jsem se to snažila, zatím neúspěšně. v rejstřících jsem také hledala, ale nemohu nalézt přehled DIČ, který by nebyl navázaný na DPH.
ale předně mi šlo o to, zda jednám správně, když DIČ požaduji, prostě v tom nemám úplně jasno ještě :(
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kontrolní hlášení
« Odpověď #43 kdy: Leden 27, 2016 »

Asi byste se jich měla zeptat na DIČ. Nemůžete DIČ nijak důrazně vyžadovat, nejsou povinni Vám je sdělit. Máte od školy nějakou písemnou objednávku? Jestli v objednávce neuvedou DIČ, tak bych je automaticky zařadila do A.5 bez ohledu na výši fakturované částky. Jako neplátci si stejně neuplatní nárok na odpočet (v B.2) a systém nebude mít co párovat, takže nehrozí žádná výzva.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #44 kdy: Leden 27, 2016 »

Paní Zdeno velice děkuji...
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4