Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3 4

Autor Téma: Kontrolní hlášení  (Přečteno 13348 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #15 kdy: Leden 11, 2016 »

Buď sčítejte několikrát měsíčně, aby byl 1 souhrnný doklad do 10 tis. Kč, nebo kontaktujte poskytovatele svého SW s dotazem, jak máte postupovat, aby se souhrnné doklady nad 10 tis. Kč (jednotlivé doklady do 10 tis. Kč) načetly do oddílu A.5.
IP zaznamenána

j_cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Kontrolní hlášení
« Odpověď #16 kdy: Leden 12, 2016 »

Dobrý den,

jak je to případně s příjmovými doklady od plátce DPH, ze kterých si ale firma nenárokuje odpočet DPH, musí být součástí jejího kontrolního hlášení?

Děkuji
IP zaznamenána

jola

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Kontrolní hlášení
« Odpověď #17 kdy: Leden 12, 2016 »

Paní Zdeno,děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #18 kdy: Leden 12, 2016 »

Citace: j_cz
Dobrý den,

jak je to případně s příjmovými doklady od plátce DPH, ze kterých si ale firma nenárokuje odpočet DPH, musí být součástí jejího kontrolního hlášení?

Děkuji
Jestliže si nenárokujete odpočet DPH, tak doklad nezahrnujete do přiznání k DPH a tím pádem ani do kontrolního hlášení.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #19 kdy: Leden 13, 2016 »

Dobrý den, prosím o kontrolu, nákup zboží z EU od plátce, do KH uvedu do oddílu A.2., je to tak? Děkuji.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Kontrolní hlášení
« Odpověď #20 kdy: Leden 13, 2016 »

Kontrolní hlášení se týká jen zdanitelných plnění v ČR, viz Náležitosti kontrolního hlášení v http://jakpodnikat.cz/kontrolni-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #21 kdy: Leden 13, 2016 »

Citace: taxi
Dobrý den, prosím o kontrolu, nákup zboží z EU od plátce, do KH uvedu do oddílu A.2., je to tak? Děkuji.
Ano.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #22 kdy: Leden 13, 2016 »

Citace: janavk
Kontrolní hlášení se týká jen zdanitelných plnění v ČR, viz Náležitosti kontrolního hlášení v http://jakpodnikat.cz/kontrolni-hlaseni-dph.php
Při pořízení zboží z jiného členského státu vzniká plátci nebo identifikované osobě povinnost přiznat daň v ČR - § 108/1/b) ZDPH.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #23 kdy: Leden 13, 2016 »

Dobrý den, děkuji, ano, povinnost přiznat daň, ale načetlo se mi to i do KH, a programátor tvrdí, že je to správně, v oddílu A.2.????
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #24 kdy: Leden 13, 2016 »

Podle mého názoru je to správně.

Pokyny k vyplnění kontrolního hlášení
http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-placeni-dani/2015_Pokyny-k-vyplneni-kontrolniho-hlaseni-DPH.pdf
strana 10
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #25 kdy: Leden 13, 2016 »

Paní Zdeno velice děkuji, ujistila jste mne, že to  mám v pořádku, jste moudrá rádkyně...

Ač nerada, potřebuji další radu, a snad se bude hodit i jiným, platební kalendář na zálohy elektřiny, má číslo, to je jasné, to budu opisovat a přenášet do KH každý měsíc, tzn bude se stejné číslo vyskytovat v KH pravidelně, i částka bude stejná, ale jaké budu zadávat datum DPH?
Např zálohu za leden uhradím 8.1.2016, tzn si mohu uplatnit DPH k 8.1.16, ale jaká je šance se \"spárovat - sejít\" s ČEZem v datumech? ČEZ bude mít povinnost odvést DPH k datu přijetí zálohy, tzn o den později, než já odešlu zálohu? Asi se v tom babrám a zabředám...Děkuji za názory a rady..
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Kontrolní hlášení
« Odpověď #26 kdy: Leden 13, 2016 »

Omlouvám se, opoměla jsem přenesení daňové povinnosti, které se uvede v A2. Jde ale myslím snad jen o vybrané zboží z EU (hlavně odpady). Tedy doufám, tato problematika je pro mě nová.
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
Kontrolní hlášení
« Odpověď #27 kdy: Leden 13, 2016 »

Já mám pocit, ale už si nejsem jistá ničím, že se jedná o všechny nákupy zboží z EU?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #28 kdy: Leden 13, 2016 »

Citace: taxi
Paní Zdeno velice děkuji, ujistila jste mne, že to  mám v pořádku, jste moudrá rádkyně...

Ač nerada, potřebuji další radu, a snad se bude hodit i jiným, platební kalendář na zálohy elektřiny, má číslo, to je jasné, to budu opisovat a přenášet do KH každý měsíc, tzn bude se stejné číslo vyskytovat v KH pravidelně, i částka bude stejná, ale jaké budu zadávat datum DPH?
Např zálohu za leden uhradím 8.1.2016, tzn si mohu uplatnit DPH k 8.1.16, ale jaká je šance se \"spárovat - sejít\" s ČEZem v datumech? ČEZ bude mít povinnost odvést DPH k datu přijetí zálohy, tzn o den později, než já odešlu zálohu? Asi se v tom babrám a zabředám...Děkuji za názory a rady..
S platebním kalendářem ČEZu bude asi trošku problém. DPPD nastane až v okamžiku, kdy ČEZ přijme zálohu. Pokud chcete mít jistotu, že uvádíte správný DPPD, tak jim asi budete muset každý měsíc zavolat a zeptat se, kdy to vykážou oni:-) Doufám, že tam bude nějaká tolerance, a když uvedete DPPD např. 2 pracovní dny po odeslání zálohy, tak se nic nestane.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Kontrolní hlášení
« Odpověď #29 kdy: Leden 13, 2016 »

Citace: janavk
Omlouvám se, opoměla jsem přenesení daňové povinnosti, které se uvede v A2. Jde ale myslím snad jen o vybrané zboží z EU (hlavně odpady). Tedy doufám, tato problematika je pro mě nová.
Do oddílu A.2 spadá pořízení zboží v tuzemsku z jiného členského státu, přijetí různých služeb (§ 9 až § 10d), zboží s instalací, nebo dodávek zboží soustavami a sítěmi od osob neusazených v tuzemsku.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4