Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?  (Přečteno 4002 krát)

jerrry

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23

Dobrý den,
kupoval jsem přes PayPal, který mám provázaný se svým osobním účtem (jinou možnost prodejce nenabízel) plugin do firemní webové prezentace za 33 eur. Chtěl bych se zeptat, jak mohu tuto platbu založit do účetnictví firmy? Stačí pouze vytisknout doklad z PayPalu nebo je potřeba ještě něco dalšího? Na výpisu z PayPalu je uveden přepočet na CZK podle kurzu k daného dne. Bude to stačit? Děkuji za informaci :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?
« Odpověď #1 kdy: Říjen 26, 2015 »

Máte na mysli firmu, tj. právnickou osobu, např. s.r.o.? Vedete podvojné účetnictví?
IP zaznamenána

jerrry

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 07, 2015 »

Dobrý den, mám na mysli s.r.o., takže podvojné účetnictví. Chci koupit například softwarové doplňky do webové prezentace (pluginy) od zahraničních tvůrců/firem, kteří nabízejí platbu přes PayPal nebo skrze platební kartu (k firemnímu účtu mám). A jen mě zajímá, jak to pak mohu vykázat do nákladů? :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?
« Odpověď #3 kdy: Listopad 07, 2015 »

Předpokládám, že dostáváte výzvu k platbě, na které je uvedeno, komu a hlavně za co platíte. Nebo si můžete vytisknout obrazovku s objednávkou. Toto bych použila místo klasické faktury, kterou ze zahraničních tvůrců asi těžko vymámíte. Výpis z PayPalu bude dokladem o úhradě.

Nákup, hrazený se soukromého účtu, bych podchytila jako závazek vůči zaměstnanci (jednateli, společníkovi, nevím, v jaké jste pozici) a proplatila z pokladny nebo převodem z účtu.
IP zaznamenána

jerrry

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Platba za službu přes PayPal. Jak zanést do účetnictví?
« Odpověď #4 kdy: Listopad 09, 2015 »

Dobře, děkuji za informaci. Moc jste mi pomohla. Veškeré platby budu realizovat přímo z firemního účtu :)
IP zaznamenána
Stran: [1]