Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Bezúplatná výpůjčka a PHM?  (Přečteno 1157 krát)

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Bezúplatná výpůjčka a PHM?
« kdy: Srpen 12, 2015 »

Dobrý den paní Zdenko,
asi jsem se někam zamotala a nevím cestu zpět, prosím o radu:
Auto zakoupené na základě smlouvy o úvěru- v bodě II Zajištění je bod Smlouva o výpůjčce a je zde řečeno, že Klientovi-OSVČ je umožněno odepisování podle zákona o DPFO, to jsem splnila. Jak je to ale s PHM, dočetla jsem se, že v tomhle případě není možné použít paušál?? Myslím 5.000,00 nebo 4 000,00 měsíčně.
A ostatní náklady, nevím mytí, náhradní díl, apod.
Děkuji a přeji pěkné slunné dny.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Bezúplatná výpůjčka a PHM?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2015 »

Paušální výdaj na dopravu lze využít u auta vlastního, nebo u auta v nájmu. Nelze použít u auta užívaného na základě smlouvy o výpůjčce. V případě výpůjčky můžete uplatňovat výdaje na pracovní cesty podle ustanovení § 24 odst. 2 písm. k) bodu 3. ZDP (náhradu za spotřebované PHM).

Jestli chcete studovat, tak můžete pročíst zápis z jednání Koordinačního výboru  s Komorou daňových poradců ČR ze dne 18.2.2015
http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-prispevky-kv-kdp/Zapis_KV_KDP_2015-02-18.pdf

Náklady na opravy, náhradní díly a mytí auta podle mého názoru obhájíte jako výdaj vynaložený na dosažení příjmů.
IP zaznamenána

Paplub

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 146
Bezúplatná výpůjčka a PHM?
« Odpověď #2 kdy: Srpen 12, 2015 »

Děkuji za Vaší odpověď , zápis z jednání Koordinačního výboru  s Komorou daňových poradců ČR ze dne 18.2.2015 jsem pročetla, ale ještě to musím udělat minimálně dvakrát. Mám dojem, že to každý chápe jinak. Udělám to podle ustanovení § 24 odst. 2 písm. k) bodu 3. ZDP (náhradu za spotřebované PHM).
Děkuji a pěkný večer.
IP zaznamenána
Stran: [1]