Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dovoz vzorku  (Přečteno 4335 krát)

šipinka

  • Host
Dovoz vzorku
« kdy: Září 11, 2008 »

Dobrý den.
Nakupujeme vzorky v Číně za úplatu. Faktura je zaplacená,následně přijdou vzorky, které ale nebyly procleny. Malá hodnota faktury.
Jak tyto vzorky účtovat v účetnictví, na které účty a co DPH. Musím odvést DH, řádek 260, ale jelikož nemám JSD-daňový doklad, nesmís si uplatnit odpočet. Pokud ano, do DPH započítám hodnotu zboží / přepočet celním kurzem/  + veškeré náklady s tím spojené.
Je to tak správně. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.
IP zaznamenána

šipinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dovoz vzorku
« Odpověď #1 kdy: Září 16, 2008 »

Prosím, můžete mi odpovědět na výše uvedený dotaz. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dovoz vzorku
« Odpověď #2 kdy: Září 16, 2008 »

Šipinko, teď nestihám a zboží navíc není moje parketa. Podle mého názoru vám nevznikne daňová povinnost, jestliže zboží nepodléhá celnímu režimu. Večer se na ještě to podívám do chytré knížky:-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dovoz vzorku
« Odpověď #3 kdy: Září 16, 2008 »

Lituji, nic kloudného jsem nevyčetla, nebo jsem špatně hledala. Zkuste položit dotaz na diskusním fóru Účetního světa v sekci DPH:
http://www.ucetnisvet.cz/ucetnisvet/odborna-sekce/diskusni-forum/zobrazeni-prispevku/&offset_back=&link_back=602&diskuse=15

Odpovídá tam pan Petr, který je velmi dobře zorientovaný v problematice DPH.

Podle § 71/1 ZDPH je dovoz zboží osvobozen od daně, pokud je dováženému zboží přiznáno osvobození od cla. Podle Nařízení Rady 918/83, čl. 27 jsou zásilky nepatrné hodnoty (tzn. do hodnoty 22 EUR) od cla osvobozeny. Fakturu za zboží bych asi ani neuváděla v přiznání, ale nevím to jistě.
IP zaznamenána

šipinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dovoz vzorku
« Odpověď #4 kdy: Září 17, 2008 »

I tak Vám mnohokrát děkuji.
Šipinka
IP zaznamenána
Stran: [1]