Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: identifikovaná osoba  (Přečteno 1256 krát)

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
identifikovaná osoba
« kdy: Červenec 10, 2015 »

Dobrý den,

stali jsme se identifikovanou osobou, ale bohužel nemám jasno fe fakturování zboží do zahraničí v rámci EU
a) plátci DPH
b) neplátci DPH

Také prosím o informaci, jak postupovat při nákupu zboží ze zahraničí - má nám pltáce DPH zboží fakturovat bez DPH a my ho odvedeme v České republice?

Předem děkuji za odpově\'d nebo odkaz, kde bych se tyto informace dozvěděla.
IP zaznamenána

PP100

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:identifikovaná osoba
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 19, 2018 »

Připojím se s dovolením do staršího threadu stran identifikované osoby.

Situace: neplátce DPH, nakupuje zboží v EU. Toto zboží je v zemi nákupu v základní sazbě DPH 23%, u nás je toto zboží zařazeno ve snížené sazbě 15% DPH.

Pokud bych se stal identifikovanou osobou, v jaké výši u nás odvedu DPH z tohoto zboží? 15%?

Pokud ano, je tedy moje správná myšlenka, že se oplatí v tomto případě být identifikovanou osobou co nejdříve a takto ušetřit 8% z každého takovéhoto nákupu zaplacením DPH u nás namísto v zemi původu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14836
Re:identifikovaná osoba
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 19, 2018 »

Sazba DPH se řídí českým zákonem, takže odvedete 15%. V tomto případě by se vyplatilo být identifikovanou osobou.
IP zaznamenána

PP100

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:identifikovaná osoba
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 25, 2018 »

Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

divizna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:identifikovaná osoba
« Odpověď #4 kdy: Březen 03, 2019 »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně identifikované osoby:

Tou se tedy stanu, pokud přijmu služby z jiného státu EU (který nemá provozovnu u nás, nebo má, ale tato se plnění neúčastní). Tím přijetím služby se tedy myslí placení si této služby? Když např. budu prodávat zboží na Facebooku, nebo na bazarovém serveru provozovaném jiným státem EU, ale nebudu nikde nic platit, žádné služby, reklamy, poplatky atd., jenom zdarma vystavovat a prodávat, stanu se jako OSVČ identifikovanou osobou? Je službou to, že mi tyto servery pouze zdarma poskytnu prodejní prostor? Dá se obecně říci, že dokud někde nezačnu za něco platit, tak se IO nestanu?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14836
Re:identifikovaná osoba
« Odpověď #5 kdy: Březen 04, 2019 »

Dobrý večer. Identifikovanou osobou se stáváte ode dne přijetí zdanitelného plnění (tj. služby od osoby povinné k dani neusazené v tuzemsku). Zdanitelné plnění je takové plnění, které je předmětem daně. Předmětem daně je podle § 2/1/b) ZDPH poskytnutí služby za úplatu.

Není platba (úplata), není zdanitelné plnění, takže se dá říci, že dokud nezačnete něco někde platit, tak se IO nestanete.
IP zaznamenána
Stran: [1]